Все статьиВсе новостиВсе мнения
Главная
Политика
Красивая странаРейтинги фокуса

Бучач

Татьяна
000
Западная Украина Неписана історія міста Бучача сягає сивої давнини. На Федір-горі під час археологічних розкопок у 1924 році знайдено кам"яні колодкоподібні долота і широкі плоскі тесла із стараннозашліфованою поверхнею. Такий інвентар - типовий для племен культури лінійно-стрічкової кераміки (епоха неоліту, 6-3 тис. до н. е.). На березі Стрипи виявлено також залишки двох поселень ранніх племен трипільської культури та поховання бронзового віку.Перша письмова згадка про Бучач датується 1260 роком. На території міста знаходилось давнєслов"янське поселення, яке до середини XIV ст. входило до складу Галицько-Волинського князівства. Назва міста походить від архаїчного слова "буча", в значенні корінна вода напровесні, бистрина і глибінь", що досить точно відображає навколишній ландшафт. Наприкінці XIV ст. внаслідок тривалої боротьби між Польщею і Литвою, яка точилася понад 20 років, Східну Галичину, а в її складі й Бучач, загарбали польські феодали. У своій політиці шляхта спиралася на місцевих магнатів, які в XV ст. одержали однакові з нею права. У 1515 році місто отримало магдебурзьке право.
0
Делятся
Google+
Загрузка...
Подписка на фокус

ФОКУС, 2008 – 2017.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.