В Україні презентували Колекцію Рівності: Rizni.Rivni x BEVZA, LITKOVSKAYA, KSENIASCHNAIDER

колекція рівності, маніфест толерантності, різні рівні,

Українські дизайнерки зі світовим імʼям BEVZA, LITKOVSKAYA, KSENIASCHNAIDER та рух Різні.Рівні презентували колаборацію на підтримку ЛГБТК+ спільноти в Україні. Це — Колекція Рівності, — одяг для тих, хто підтримує рівність для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації.

Кожна із дизайнерок створила одну унікальну річ для Колекції Рівності. KSENIASCHNAIDER — джинсову куртку з фрагментами айдентики Різні.Рівні, LITKOVSKAYA — вітровку з елементами стилю Анрі Матіса та Кіта Гарінґа, BEVZA — яскравий жилет, в"язаний з переробленого океанічного пластику.

"Якщо подивитися на жилет, він має у собі дві сторони, які роблять нас Різними та Рівними. З одного боку, "різні" це стейтмент чітких барв. З іншого боку меланж з тих самих кольорів нас поєднує, "переплітає" між собою, робить "рівними". Ми всі взаємодіємо у цьому світі і, насправді, індивідуальність завжди невіддільна від "спільності". Ми унікальні та єдині водночас. Жилет в"язаний з переробленого поліестеру, пряжа виготовлена з пластикових пляшок. Для BEVZA здорове майбутнє для всіх нас об"єднує", — розповідає Світлана Бевза.

У колекції кілька рівнів рівності: 

  • Gender-neutral — підходить для чоловіків, жінок, небінарних особистостей, квір-людей.
  • Universal sizes — куртки one size, жилет представлений у двох розмірах, що адаптивні завдяки плетінню.
  • Zero-owner — у колекції немає власника. 

"Мода підіймає глобальні теми. Я подумала: що для мене в мистецтві є дуже об"єднувальною картинкою? Відразу прийшов голову Матіс. Ми почали гратися з ним, але в якийсь момент мені не вистачило якоїсь глибини ідеології. І захотілося знайти ще одного яскравого митця, людину, яка багато говорила про обʼєднання, і багато робила. Так Гарнінґ та Матіс обʼєдналися в одній картинці, в одній ідеї, одній куртці", каже Лілія Літковська. 

Як отримати речі?

Рівні права належать усім. Справжню підтримку — не можна купити. Як і одяг Різні.Рівні. Проте, його зможуть отримати всі, хто підтримує ЛГБТК+ та доєднається до руху. Кожен, хто одягне річ з колекції, засвідчить свою дружню позицію.

Щоб отримати річ на тиждень, треба підтримати ЛГБТК+ спільноту на сайті https://www.riznirivni.com.ua/ та залишити свої контакти. Організатори проєкту рандомно оберуть людей, яким надішлють речі. Через тиждень річ треба передати іншим, таким чином продовживши хвилю підтримки.

"Коли нам запропонували взяти участь в колаборації, ми сумнівалися чи погоджуватися. Адже думали, що ця ідея очевидна, щоб всоте про неї говорити. Але ми зрозуміли, що цей проєкт не просто для фешн-комʼюніті. Він для усіх людей, які прогресивні у своїх поглядах. А наш бренд якраз про це. Ми робимо це не тому, що це модно. Для нас це стиль життя", — коментує Ксенія Шнайдер.

Кампейн колекції створили Synchrodogs — арт та фешн фотографи, які відомі своїми роботами для Louis Vuitton, Burberry, Kenzo, Vogue, Esquire та Harperʼs Bazaar, і отримали нагороду Best Fine Art photographer by Vogue Italy "16.

Проєкт реалізували за ініціативи мережі громадських організацій по всій Україні, а саме Гендер Зед, Інша, КиївПрайд, Ліга, Сфера, Освітній Центр з Прав Людини у Львові за підтримки Національного Демократичного Інституту в Україні та урядів Великобританії, Швеції та Канади. Ідею та усі складові проєкту розробила технологічна креативна агенція [isdgroup].

Різні.Рівні — рух на підтримку рівності для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. У 2020 році випустили Маніфест Толерантності за участі Аліни Паш, Сергія Бабкіна, Марини Круть та інших українських музикантів. У 2021 році запустили  #різнірівні365 — щодня протягом року новий представник ЛГБТК+ розповідає свої історії в Instagram-сторіс проєкту.