Не добираючи слIв. Росія намагається створити хибні мовні пріоритети для світу

Попри те що "Путін — х*йло" абсолютно однаково звучить українською і російською мовами, співати оди керівництву Російської Федерації українською видається абсолютно неприродним.

Керуючись намірами винести на повторний розгляд питання прийняття мовного закону в Україні, Російська Федерація ініціювала скликання Ради Безпеки ООН. Представники країни-агресора посилаються на те, що боротьба українців за національну ідентичність нібито порушує права російськомовної меншини. Один із дипломатів навіть заявив, що вони не проти української мови, а лише хочуть захистити росіян. Та питання в тому, як Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" зазіхає на їхні права?

Це друге намагання поставити питання українського мовного закону на розгляд Ради Безпеки ООН. Перше ініційоване делегацією РФ засідання планували провести 20 травня, але тоді його члени більшістю голосів не підтримали.

Утім Росія не здається, тож зробила другу спробу, і 16 липня Рада Безпеки ООН все ж розглянула питання українського закону про мову. У підсумку там закономірно не побачили в ньому жодної загрози. Понад те, такі дії з боку Росії розцінили як спробу тиску на Україну. Більшість країн зауважили, що винесення даного питання на розгляд не має нічого спільного з безпекою, а Кремль і його представники нічого не роблять для врегулювання військового конфлікту на сході України та для повернення Криму.

Не погоджуюсь із тим, що питання мови не має нічого спільного з національною безпекою. Русифікація інформаційного простору України насправді спрощує проникнення російського пропагандистського продукту в нашу країну, чим і загрожує національній безпеці.

Дії ж Росії в Радбезі ООН скидаються на намагання її дипломатів створити хибні пріоритети для світового співтовариства.

Замість того, аби світ обговорював, як РФ порушила територіальну цілісність України, окупувавши Кримський півострів та частину Донецької і Луганської областей, як нічого не робить для того, щоб в Україні настав мир, як підтримує незаконні збройні формування, утримує в полоні українських моряків і порушує права кримськотатарського народу, Росія робить спроби відвернути увагу від свого статусу країни-агресора.

Інший аспект такої поведінки полягає у тому, щоб створити для жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій та й загалом серед російськомовного населення хибне враження, що вони в Україні є небажаними, чужими і, більше того, тепер ще й поза законом. Поведінка Росії в інформаційному просторі націлена на ту частину громадян України, котрі вважають себе російськомовними, а головним завданням є збереження можливості використовувати російськомовні канали для донесення інформації до цільової аудиторії.

Погодьтеся, попри те що "Путін — х*йло" абсолютно однаково звучить українською і російською мовами, співати оди керівництву Російської Федерації українською видається абсолютно неприродним. Відповідно, такого роду пропаганда не матиме тих наслідків, на які розраховує Кремль.

Безсумнівно, спроби Росії піднімати мовне питання робитимуться й надалі. Проте вони не збігатимуться з позицією більшості громадян України, які демонструють упевнену підтримку української мови як єдиної державної в усіх сферах суспільного життя — понад 70% чи не в усіх соціологічних дослідженнях.