Все статьиВсе новостиВсе мнения
Мнения
Журнал
Красивая странаРейтинги фокуса

Шаг назад. Чем опасен законопроект "Покупай украинское - плати украинцам"

Шаг назад. Чем опасен законопроект "Покупай украинское - плати украинцам"

Новый законопроект №7206 может отбросить реформу ProZorro назад и упростить жизнь коррупционерам

000

Під час розгортання реформи публічних закупівель ми часто були свідками того, як окремі депутати намагалися знівелювати надбання реформи шляхом внесення правок в чинні закони.

Одні — через небажання грати за новими правилами і надмірну публічність власних схем, які система ProZorro не дає приховати. Інші — через непрофесійність та популізм.

Черговий непродуманий законопроект може ускладнити доступу бізнесу до участі в державних тендерах, як наслідок — до зниження конкуренції та економії на торгах. А видання чергової довідки, вкрай необхідної для отримання пільг, це чудова можливість заробити для корумпованих чиновників. До речі, надмірна кількість документації — це те, на що скаржаться дві третини постачальників згідно з останнім дослідженням

«Купуй українське — плати українцям» — популістський законопроект № 7206, який ніби надає преференції місцевим виробникам і таким чином ніби сприяє розвитку українського бізнесу.

Як це відбуватиметься? Українське підприємство отримає можливість перемагати в аукціонах з завищеною відносно інших учасників ціною. Якщо ще простіше: чим більше ти «український бізнес», тим вище можеш ставити ціну.

Найцікавіше почнеться тоді, коли компанії спробують з’ясувати, наскільки вони «український бізнес», а головне, довести це та ще й отримати відповідну довідку — це змушує радіти хіба Гермеса Конрада — бюрократа з мультфільму Футурама. Я б навіть не здивувався, якби дізнався, що вже десь є створений прайс, за яким такі довідки будуть продавати усім охочим.

Формула, яка визначатиме, чи будуть в компанії «пільги», передбачає 15 складових! Фактично ручне визначення складових та складність цього механізму нівелює можливість розібратися в тому, наскільки справедливо було обрано переможця. А ви не повірите, приблизно 60% постачальників зазначають необхідність зробити порівняння постачальників ще більш прозорим.

Сумнівні формули, штучно створені бюрократичні бар’єри та довідки ускладнять життя переважній більшості користувачів системи ProZorro

Добросовісним замовникам буде складно оцінити пропозиції, учасникам — підготувати тендерну пропозицію і взяти участь в аукціоні, а громадськості — проконтролювати процес вибору переможця.

А от для кого почнеться нове життя, а точніше — повернуться старі часи, так це для «хабарменів». Їм буде набагато легше приховати свої схеми за складною формулою, бо критерії, що входять до формули, «ручні» і можуть застосовуватись та трактуватись замовниками, як їм заманеться.

Ці формули суперечать таким принципам Закону «Про публічні закупівлі», як недискримінація та конкурентність. На додачу ці нововведення суперечать зобов’язанням України відповідно до Угоди СОТ про держзакупівлі та Угоди про асоціацію з ЄС.

Отже ми закликаємо депутатів не голосувати за законопроект, який суперечить очікуванням постачальників, відкине назад всю реформу та створить чергові можливості для корупціонерів. Навіть без цього безглуздого закону долати цю «гідру» дуже і дуже не просто.

0
Делятся
Google+
Загрузка...
Подписка на фокус

ФОКУС, 2008 – 2017.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.