Якою буває стабільна робота в Тернополі, і на які підводні камінці можно наштовхнутись під час її пошуку

Related video

Тернопіль знаходиться наприкінці списку міст, в яких питання боротьби за робоче місце стоїть досить гостро. Якщо в містах мільйонниках Києві, Дніпрі або Харкові конкуренція становить приблизно 3-4 людини на місце, то ринок праці Тернополя відкритий для здобувачів. Але яка робота в Тернополі задовольняє вимоги сучасних реалій? На ці та інші запитання відповідає експерт порталу Rabota.ua.

Як складаються справи на ринку праці, і які фахівці потрібні?

Самим бажаними робочими місцями в Тернополі сьогодні вважаються такі вакансії:

• Програмісти і IT-фахівці.
• Фахівці в сфері торгівлі.
• Співробітники в автосервіси.
• Маркетологи.
• Виробничники (інженери, робітники, механіки і т.д.).

І якщо в інших регіонах країни за ці вакансії йде боротьба між претендентами, то в Тернополі працевлаштуватися на таку посаду просто. Високий рівень конкуренції за вакансії в Тернополі спостерігається серед юристів, гуманітаріїв, в сфері розваг і фахівців з тренінгів.

Яка виглядає ситуація із заробітною платою?

Найвищі зарплати по місту у працівників автосервісів, автомайстерень, а також у гувернанток та нянь, за роботу яких пропонують від 5 і до 11 тис. грн. Самі низькооплачувані вакансії Тернополя, де заробітна плата складає менше 4000 грн. - це пакувальники, менеджери з туризму, охоронці. До середнього зарплатному сегменту варто віднести менеджерів сфери торгівлі, експедиторів, кур'єрів, дизайнерів, які отримують від 4 до 6 тис. грн.

Розкид зарплат для молодих фахівців і студентів величезний. Так можна знайти роботу в Тернополі викладачем англійської мови з зарплатою 10 тис. грн., а продавець в мережевому супермаркеті в цейже час отримує 3 тис. грн. Пропозицій багато, тому тут все залежить від досвіду і багажу знань.

Чим викликана популярність неофіційною роботи?

Проте, Тернопіль потрапив у список міст-лідерів за рівнем безробіття. Як ми вже бачили роботи в Тернополі досить, а на статистику значно впливає тіньова робота. Для деяких претендентів оформлення необов'язкове (пенсіонери, студенти), а інших на такі умови праці штовхає відсутність вибору, аджебуває і так, що потрібну вакансію в певному регіоні знайти просто неможливо.

Як би там не було варто пам'ятати, що тіньова робота і заробітна плата "в конверті" не заносяться в трудову книжку і не дають право на використання пакета соціальних послуг. Якщо ви мрієте зайнятися якоюсь певною роботою в місті Тернопіль, то шукайте вакансії на таких перевірених сайтах з великою клієнтською базою як Rabota.ua.