SMART CITY: редизайн та інновації - 5 міст України реалізують смарт-проекти

Захід став місцем зустрічі експертів, видатних новаторів та спеціалістів різних сфер, які прагнуть покращити українські міста

6-7 квітня в InnoHub відбулася найкреативніша подія цієї весни SMART CITY: редизайн та інновації. Де під час лекторію виступили 9 видатних спікерів (Олександр Ольшанський, Олег Стефанюк, Володимир Бандура, Андрій Міма, Дмитро Аранчій, Арсеній Кузнецов, Робберт Ерріко, Влодко Зотов, Олексій Приходько. З їх виступів ми дізналися про розвиток міст, транспорту та суспільства в цілому.

Проведено дві дискусійні панелі на тему редизайну та інновацій, де приймали участь спікери, представники мерій міст: Сергій Постівий (Біла Церква), Юрій Дейнека (Тернопіль), Денис Ошурко (Краматорськ), Юрій Безбородов (Житомир), Віталій Герман (Рівне), а також спеціальні гості, які є експертами в цій сфері.

Після обговорення самих резонансних питань на тему інновацій та редизайну міст почалася друга частина заходу: Хакатон - розробка смарт-проектів для Житомира, Рівного, Білої Церкви, Тернополя та Краматорська. Учасники почули виступи представників мерій та дізналися, які пілотні проекти готові реалізувати міста за результатами Хакатону. Сформувавши команди та обравши собі завдання, учасники прийнялися за роботу.

Це вже другий в Україні урбан-Хакатон, який об’єднує архітекторів, ІТ-спеціалістів, дизайнерів, інженерів, урбаністів, екологів заради досягнення однієї мети – зробити міста України «розумними» та комфортними, як для містян, так і для туристів та інвесторів

Однією із основних переваг для учасників Хакатону була робота з командою досвідчених менторів, які протягом 24 годин підтримували та допомагали розробляти проекти:

8 команд працювали над створенням розумних вуличних меблів/інтерактивних об’єктів для громадського простору біля міських музеїв, скверів та для території розвитку «Дивовижне подвір’я», проектом «Скульптури заговорять», запровадженням муніципальної карти містянина, зменшенням кількості ДТП на дорогах, розумними рішеннями для активізації громадськості, включення в процеси прийняття рішень на локальному рівні, налагодження комунікації з місцевою владою. Завдяки плідній роботі команд та менторів було створено 10 смарт-проектів із яких шість було обрано переможцями. Кожне місто обрало для себе проект, який готове реалізувати.

Проекти-переможці:

  • «Платформа відкритої комунікації» – ефективна взаємодія влади та громадян – м. Рівне
  • «КОСМОС» - простір для спілкування та відпочинку містян – м. Житомир
  • «ART простір» - об’єднання містян за допомогою музики та мистецтва – м. Краматорськ
  • «GreenWaweApp» – оптимізація руху громадського транспорту - м. Рівне
  • «ЕКО-парк» - інноваційно-екологічний парк та простір для відпочинку, роботи і дозвілля містян – м. Тернопіль
  • Softuup Culture - живі скульптури та туристичний AR гід містом – м. Біла Церква

Напрацювання під час Хакатону оцінило почесне журі до якого входили експерти:

Особлива подяка спонсорам заходу: Innovecs, IoT Ukraine, CISCO; медіа партнерам: ЛІГА.net, ArchiBlog, Pragmatika.Media, InVenture, IТ Ukraine Association, EBA, а також діловому медіа-партнеру - ФОКУС, і партнерам заходу: АММУ, Український культурний фонд, Наш Формат, Navi LAB. Окрема подяка Red Bull.

Захід відбувся за ініціативи натхненних та захоплених своєю справою організаторів – Аліси Баньковської (СЕО СИНХРО-ПРОСТІР) та Вікторії Подгорної (СЕО Платформи міських інновацій).