Екорух всеукраїнського масштабу: як великі компанії можуть впливати на поліпшення навколишнього середовища

2020-01-31 17:36:37

80 0

Позиция

Коли одна людина вирішує піклуватися про екологію, це, безумовно, добре. Але якщо питання екології починає хвилювати великі компанії, то масштаб добрих справ збільшується в геометричній прогресії.

Діяльність компаній у сфері КСВ може викликати багато позитивних змін. Яскравий тому приклад — українська мережа магазинів техніки та електроніки Eldorado. На рахунку компанії — не один соціальний проект, і частина з них спрямована на турботу про навколишнє середовище.

Пластик, який розкладається

Компанія Eldorado заявила, що з лютого 2020 року в її магазинах з’являться біопакети, які цілком замінять існуючі пластикові пакети в найближчі три місяці.

Особливість цих пакетів у тому, що на етапі виробництва в загальну масу поліетилену вводиться 1% спеціальної домішки D2W. Завдяки цьому процес окислення відбувається набагато швидше. Якщо звичайному пакету потрібно близько сотні років для повного розкладання, то біопакети з D2W розкладаються через три роки! При цьому оксо-біорозкладний пакет цілком безпечний для контакту з харчовими продуктами, а всі його параметри та властивості нічим не поступаються звичайному пластиковому пакету. Домішку D2W успішно застосовують у 60 країнах.

Земля без батарейок

Збір і перероблення використаних батарейок залишається не надто розвиненим еконапрямом в Україні. Причина — у збитковості перероблення. В результаті у нашій країні лише 1% всіх батарейок переробляється, решта безконтрольно викидається. Проте одна викинута батарейка здатна забруднити 16 кв. м землі!

Саме тому компанія Eldorado розпочала співпрацю з єдиною в Україні організацією, яка налагодила партнерство з реальними заводами з перероблення батарейок в Європі — командою «Батарейки, здавайтеся!». З липня 2019 року в офісах і магазинах компанії з'явилися бокси для збору використаних батарейок, кожна з яких рятує від забруднення близько 8 тис. м землі.

Енергоефективність у дії

Компанія Eldorado не стоїть на місці і йде в ногу з трендами, пов'язаними з енергоефективністю. 95% магазинів мережі вже освітлюються LED-лампами, які зменшують споживання електроенергії.

Цього року в планах компанії розпочати роботу системи моніторингу споживання електрики, а також контролю температур у торговельних залах мережі. Це допоможе не тільки збільшити показники енергоефективності й оптимізувати витрати, а й мінімізувати викиди фреонів — шкідливих речовин, що використовуються для кондиціонування й охолодження. Крім цього, навесні 2020 року Eldorado планує реалізувати проект з озеленення столичних парків.

Подібні приклади — доказ того, що корпоративна соціальна відповідальність компаній може стати зоною великого впливу, в тому числі на екологічну ситуацію в країні. Адже компанії мають у розпорядженні безліч ресурсів, які дозволяють не лише фінансувати окремі еконапрями, а й популяризувати їх як серед тисяч співробітників, так і серед сотень тисяч клієнтів.

Loading...