Коли "зелений" означає "вигідний"

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Позиція Екологічна стратегія Укргазбанку сприяє збереженню довкілля й допомагає будувати в Україні інноваційні й успішні бізнеси

У 2016 році, коли Україна зіткнулася з великим викликом зменшення залежності від імпортного газу й побудови енергонезалежності, Укргазбанк обрав нову стратегію розвитку як екобанк. І сьогодні цей держбанк асоціюється в багатьох українців з екологічністю, енергоефективністю й захистом довкілля. Бо саме в Укргазбанку тисячі українських родин отримали так звані теплі кредити на утеплення своїх осель, а підприємці — вигідні займи на енергозберігаюче обладнання.

Кредитні програми Укргазбанку, що покращують життя окремих родин, вирішують проблеми об"єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) чи підвищують енергоефективність бізнесів, на глобальному рівні сприяють скороченню шкідливих викидів в атмосферу, підвищенню екологічної безпеки й побудові енергетичної незалежності України. Зокрема, у банку підрахували, що завдяки реалізованим "зеленим" проектам щорічно вдається зменшувати викиди вуглекислого газу на 1399 тис. т.

За цей час Укргазбанк став беззаперечним лідером у "зеленому" фінансуванні корпоративних клієнтів, підприємств малого й середнього бізнесу та приватних осіб. Як і всі банки міжнародної мережі "зелених" банків Green Bank Network, Укргазбанк кредитує "зелені" ініціативи за трьома напрямами.

Перший із них — фінансування альтернативної енергетики, до якої відносяться гідроенергетика, вітроенергетика, біоенергетика, а також сонячна й геотермальна енергетика. Тобто в Укргазбанку можна отримати кредити як на встановлення сонячних батарей на даху приватного будинку, так і на реалізацію великих інвестиційних проектів у сфері відновлюваної енергетики або ж просто встановити на даху свого магазину сонячну панель і стати енергетично незалежним бізнесом.

Другий напрям роботи — фінансування енергозберігаючих технологій: від заміни лампочок до масштабних проектів модернізації устаткування. Третій напрям — захист довкілля, відповідно якому кредитуються інновації, що сприяють зменшенню шкідливих викидів і т. п.

"Ми переконані, що альтернативна енергетика в сучасних реаліях безальтернативна, — пояснюють свою стратегію в Укргазбанку. — Й ми єдиний у країні екобанк, який намагається довести, що завдяки відмові від агресивних технологій і дорогого газу на користь "зеленої" електроенергії можна не тільки сприяти покращенню екологічної ситуації, але й добре заробляти".

В активі Укргазбанку вже багато яскравих прикладів того, як впровадження "зелених" інновацій сприяє зростанню й успіху різноманітних бізнесів. Наприклад, понад €100 тис. отримала від Укргазбанку українська компанія "Дервус Дизайн", яка виробляє модульні екобудинки, що монтуються на місці. Завдяки співпраці з українським екобанком цьому підприємству вдалося розширити географію експорту.

Першим, долучившись до державної програми доступних кредитів "5–7–9%", Укргазбанк у її рамках також почав фінансувати екопроекти. Наприклад, 3 млн грн на два роки під 3% річних отримав виробник паперових пакетів, які стають екологічною заміною пластиковій тарі. А 1,3 млн грн надали українському стартапу для започаткування бізнесу з виробництва розпалювача вогню з деревної вовни, більш безпечного для довкілля, ніж розповсюджені на сьогодні хімічні аналоги.

В Укргазбанку переконані, що впровадження нових екологічних трендів повинно починатися з власних бізнес-процесів. Тому в кожному його офісі встановлене енергозберігаюче освітлення й завжди є в наявності контейнери для сортування сміття, утилізації батарейок і пластикових карт. Крім цього, в банку відмовилися від паперового документообігу й використання пластику в роботі з клієнтами. Таким чином, соціально відповідальний банк не тільки слідує сучасним екотрендам, а й виступає гарним прикладом для всіх відвідувачів відділень.