Освітньому "гуглу" - бути! Чим Європейський колегіум відрізняється від звичайних шкіл

Про місце, де діти здобувають свою суперсилу, розповідають співзасновниці Європейського колегіуму сестри Роксолана Плетенецька та Ірина Єременко

Як почалася історія Європейського колегіуму?

— Мрія створення приватної школи належить нашій мамі — освітянці Тетяні Остафійчук. У 2002 році це була одна з перших приватних шкіл у Києві. Ми з сестрою долучилися до розбудови школи 10 років тому, з тих пір це стало нашою сімейною справою. За ці роки ми багато вчилися та розвивалися, кількість учнів зросла зі 100 до 560. Було відкрито два дитячих садочки для 120 дітей. Цього року створено центр дистанційної освіти ЄК, в якому навчаються учні з різних куточків світу. До речі, вчителі ЦДО теж викладають з різних частин планети.

 Що мотивувало родину освітян на відкриття альтернативного закладу освіти (європейський приклад, мінуси традиційних закладів освіти, неможливість креативити тощо)?

 — Дуже хотілося на пострадянському просторі створювати майбутнє з правильними цінностями. Школу, яка б змінювала на краще життя дітей, яка б мала душу, надихала оптимізмом, викликала б захоплення та бажання бути причетними. Ми навчаємо дітей бути по-справжньому безмежними, вважати досяжною будь яку ціль, незалежно від викликів, що стоять на шляху, помилятися, але ніколи не здаватися.

 Колегіум досить амбітно заявляє про себе, що є «наочним прикладом українського освітнього дива». У чому ваші переваги?

 — Колегіум незвичайна школа — це радше філософія. Ми роками подорожували світом, збирали досвід світових освітніх закладів та компаній для створення своєї унікальної ДНК. Хоча нам більше 18 років, але ми постійно змінюємося та вдосконалюємося. ЄК увійшов у список найіноваційниших шкіл світу за версією компанії Microsoft, в нашій школі є унікальні освітні програми та проекти, наукове тьюторство, уроки-мікси, кейсові дні, уроки щастя та соціальної відповідальності.

Крім найкрутіших вчителів та тренерів в команді працює цілий Board директорів, психологічна служба, HR служба, school counselor, менеджер клієнтського досвіду, колцентр, усього більше 200 натхненних креативних фахівців. У нас є учні, які в майбутньому хочуть працювати в своїй школі — і цим все сказано.

Як побудована система навчання у ЄК?

— У 2018 році нашу школу було визнано найрозумнішою приватною школою України за середнім балом ЗНО (179,31), тож ЄК — це високий рівень знань + європейські цінності. Починаючи з трирічного віку і до закінчення школи ми працюємо над траєкторією успіху кожної дитини. Коли розумна вимогливість поєднується з доброзичливою атмосферою, є можливість розкрити потенціал учня і впевненість в своїх силах. Система побудована так, щоб академічно обдаровані діти не втрачали мотивації, відчували підтримку всіх своїх захоплень та мрій і могли отримувати стипендії і гранти у власній школі та у закордонних ВНЗ.

 Які саме здібності вирізнятимуть вашого учня від випускників решти вітчизняних закладів освіти — державних і приватних? 

— Наших випускників можна зустріти в найкращих вузах світу, ми дуже пишаємося ними. Крім високих навчальних досягнень та вільного володіння іноземними мовами, кожен з них має навичку самостійно навчатися та має свою суперсилу, яку вміє влучно застосовувати. Тож випускники колегіуму стануть тими, ким тільки забажають!

У якому напрямку планує розвиватися Європейський колегіум найближчим часом? Що уже зроблено і що заплановано?

 — У 2015 році школа отримала статус Cambridge English Exam Preparation Centre. А вже у 2019 році Європейський колегіум здобув нагороду TOP Partner Appreciation Award from Cambridge Assessment English, що підтверджує високий рівень мовної компетенції наших учнів та успішну підготовку до мовних екзаменів Кембріджского університету.

Головна подія цього року — відкриття нового корпусу школи площею 7000 кв. м, який вже називають «освітнім гуглом» завдяки незвичайному для навчального закладу простору. Сподіваємось, що наступного року карантинні обмеження не завадять нам відкрити Rooftop та Освітній Хаб, провести Всеукраїнські інтелектуальні змагання — «Україніаду» і нарешті відкрити двері колегіуму ширшому колу людей.

Завдяки новим реаліям карантинного життя та відкриттю Центру дистанційної освіти ми тепер не обмежені стінами і, обʼєднуючи цифровий та реальний простір в єдине освітнє середовище, нарешті зможемо навчати необмежену кількість учнів.

Наша сторінка у фейсбуці — www.facebook.com/europeancollegium