Все статьиВсе новостиВсе мнения
Мнения
Журнал
Красивая странаРейтинги фокуса

Альянс наш. Чего ждать Украине от Варшавского саммита НАТО

Альянс наш. Чего ждать Украине от Варшавского саммита НАТО

Глава миссии Украины при НАТО в 2010–2015 годах Игорь Долгов объяснил Фокусу, чем мы интересны Североатлантическому Альянсу

000

8-9 липня у Варшаві відбудеться черговий саміт НАТО. Від початку агресії Російської Федерації проти України це вже другий саміт Альянсу. І якщо зустріч 2014 року була присвячена адаптації зовнішньополітичного курсу НАТО до нових викликів, то цього року Альянс буде оцінювати досягнуті результати. В тому числі й з боку України у співпраці з НАТО.

Представники Альянсу одностайні в думці, що агресію Росії неможливо толерувати. Тож НАТО готове відповідати нарощуванням сили на силу, а тому питання підтримки України залишається одним із пріоритетів політики НАТО від самого початку кризи між Росією і Україною. Альянс змушений реагувати на непередбачувану політику Росії, посилюючи свою присутність в східноєвропейському регіоні. У свою чергу Україна фактично утримує агресора на східному кордоні. Українські війська є передовим рубежем, що відтягує на себе близько 100 тис. військових противника. Зрозуміло, що НАТО зацікавлене в тому, щоб стримування відбувалось якомога ефективніше. В цьому сенсі липневий саміт НАТО є важливою подією для України, оскільки ми переходимо від суто стратегічного партнерства і консультаційної підтримки до практичних кроків — НАТО надає Україні інструмент для проведення внутрішніх трансформацій в оборонній сфері. Скажімо, не варто сприймати трастові фонди НАТО винятково як засіб фінансової підтримки Збройних сил України чи Міністерства оборони. Фонди призначені насамперед для того, щоб створити точки росту в оборонній сфері.

Від самого початку бойових дій на території України наші західні партнери розуміють, що агресія Росії — це реалізація експансіоністської політики однієї держави проти іншої. Зокрема, в НАТО намагалися не тільки зрозуміти загрозу, але й визначити, що цьому протиставити, як використати український досвід.

"Ми переходимо від суто стратегічного партнерства і консультаційної підтримки до практичних кроків — НАТО надає Україні інструмент для проведення внутрішніх трансформацій в оборонній сфері"

Наші військові здатні передати цей досвід вже зараз, і він є безцінним для НАТО. Наприклад, в Донбасі терористи використовують багато боєприпасів і саморобних пристроїв, з якими фахівці НАТО ще не стикалися. Зокрема, міністр оборони Канади під час свого візиту до України заявив, що експерти з розмінування з Канади та інших країн зараз вчаться у наших фахівців з центру протимінної діяльності, підпорядкованому ЗСУ, — на сьогодні це найкраща школа досвіду, як протидіяти подібній загрозі. Так само ми вже знаємо, як протистояти диверсійним групам, інші країни Альянсу в таких обсягах з цим не стикалися. НАТО також цікавить наш досвід роботи у кіберпросторі, пов'язаний не лише із захистом мереж. Україна вже має можливості у створенні засобів електронної боротьби із безпілотними літальними апаратами, що може бути корисним для інших держав — членів Альянсу. Цікавим для них буде і наш досвід протистояння в інформаційній війні. Від початку Україна намагалися протидіяти російській пропаганді. Але пізніше зрозуміли, що треба не лише проводити контрдії, а й просто навчатися якісним комунікаціям. Тому Україна розвиває нову форму партнерства з НАТО у сфері розбудови стратегічних комунікацій.

Зрештою, ми вже зараз є повноцінним партнером НАТО у військових навчаннях, у роботі спільних бригад. Вже на повну силу працює ЛИТПОЛУКРБРИГ — спільна бригада, куди входять військові України, Польщі та Литви. Нещодавно завершилися навчання "Анаконда-2016" — повномасштабна операція, до якої були залучені штабні ресурси ЛИТПОЛУКРБРИГ, де служать офіцери ЗСУ. Забезпечення дій кожної бригади здійснювалося за стандартами НАТО. Підрозділ українських військових поліцейських пройшов тренування у рамках підготовки ЛИТПОЛУКРБРИГ — тепер їхні дії сумісні з колегами з Литви та Польщі.

"Україна однозначно взяла курс на інтеграцію до Альянсу. НАТО демонструє солідарність, засуджує агресію РФ, не сприймає анексію Криму"

Продовжується опрацювання створення болгарсько-румунсько-українського підрозділу. Є досвід діяльності батальйону"Тиса", до якого входять підрозділи МНС України, Румунії, Угорщини та Словаччини. Всі ці спільні угрупування — це природний розвиток взаємодії, що також підсилює наших партнерів по Альянсу. ЗСУ сьогодні — це 250 тис. військових, значна частина яких має досвід ведення бойових дій, в тому числі в складних умовах міської забудови. На командні посади тепер призначаються офіцери, які організовували опір агресору. Це велика серйозна сила, яку мають далеко не всі армії країн — членів НАТО.

Ще один важливий момент — попри те, що наші ЗСУ захищають територіальну цілісність, Київ продовжує виконувати свої зобов’язання перед світовою спільнотою. Зокрема Україна зробила свій внесок в операцію "Рішуча підтримка" в Афганістані. Тож ми маємо моральне право розраховувати на допомогу у відповідь.

Україна однозначно взяла курс на інтеграцію до Альянсу. НАТО демонструє солідарність, засуджує агресію РФ, не сприймає анексію Криму. Другий саміт поспіль буде зібрана комісія Україна — НАТО на рівні голів держав. НАТО хоче підтримати Україну публічно, і це є сигнал для світу, так би мовити, політична складова цієї підтримки. Комплексний пакет допомоги Альянсу для підтримки реформ в секторі безпеки та оборони — це практична складова. Завдання України — ефективно використати допомогу для забезпечення національної безпеки.

0
Делятся
Google+
Загрузка...
Подписка на фокус

ФОКУС, 2008 – 2019.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.