Все статьиВсе новостиВсе мнения
Мнения
Журнал
Красивая странаРейтинги фокуса

Просто открой кошелек. Кому на самом деле нужны взятки

Просто открой кошелек. Кому на самом деле нужны взятки

Деньги, которые украинцы привыкли незаконно "заносить" в различные инстанции облегчают им не только карманы, но и жизнь

010

Менше місяця тому я нарешті зібралась і оформила проходження курсу в автошколі. Це було одне з найнесподіваніших рішень для мене та мого оточення. Ті, кому я розповідала цю новину, умовно розділилися на три табори. Перші – вітали та висловлювали слова підтримки. Другі – жартівливо лякались і говорили, що "відтепер будуть обережніше переходити дорогу". Треті – примушували відкрити гаманець. Далі, цитати з розмов із представниками третього "типу".

Про зовнішній іспит: "Ти головне не переймайся! В мене знайомий у ДАЇ є, в минулому мій одногрупник. Я йому зателефоную, він все зробить у кращому вигляді".

Про медичну довідку для водія: "Так купи! Ти собі не уявляєш, які черги в цих поліклініках".

Про внутрішні етапи: "Запам’ятай, якщо інструктор – звір, пляшка коньяку все вирішує водночас".

Про автошколу загалом: "Там що, хтось ще вчиться? Зазвичай права в комплекті з автівкою ідуть".

"Дивовижне відчуття, коли малознайомі викладачі, члени творчої комісії, симпатична тітонька в білому халаті вірять у тебе більше, ніж твої близькі"

За декілька років до цього я здавала вступні іспити в художню академію. Одного вечора, коли я вкотре причитала, дивлячись на кособокий натюрморт, над моїм вухом пролунало: "Слухай, давай заплатимо? Мучитись не будеш". Ще через деякий час я захворіла та пропустила декілька пар з фізичного виховання. Треба було здати три нормативи за раз. У роздягалку зайшла моя подруга зі словами: "вона більше 500 гривень не попросить. Хочеш, я тобі грошей дам? Заплатиш і забудеш". Ці люди з мого близького оточення. Більшість із них – представники "іншого покоління". Вони бачили, як змінювалась назва країни, прапор, навіть, століття, але купюри в конвертах залишались для них однією з найстабільніших одиниць.

Бувають випадки, коли нелегальний платіж ми робимо через безвихідь і катастрофічність ситуації. Але, найчастіше, "подарунок від щирого серця" робиться тому що банально лінь і зовсім не хочеться напрягатись. За 21 рік життя в мене жодного разу ніхто не попросив хабар. Я все здавала та оформляла самостійно. Це дивовижне відчуття, коли малознайомі викладачі, члени творчої комісії, симпатична тітонька в білому халаті вірять у тебе більше, ніж твої близькі. Тож, в який момент в очах рідних я почала виглядати посередньою дурепою, що має проблеми зі здоров’ям? Вони вважають, що хочуть "як краще". А насправді, кожна подібна порада заохочує до ледачості і з любов’ю вирощує комплекс неповноцінності.

Дякую, втім я вимушена відмовитись від цього "подарункового набору".

1
Делятся
Google+
Загрузка...
Подписка на фокус

ФОКУС, 2008 – 2019.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.