Раду нужно распускать, - Кравчук. Конференция на focus.ua (видео)

2009-10-28 21:26:00

184 0
Раду нужно распускать, - Кравчук. Конференция на focus.ua (видео)
Будет ли третий тур? Распустит ли парламент Тимошенко в случае победы? Когда из Крыма должен уйти российский флот и как Тимошенко относится к анекдотам о себе? Леонид Кравчук дал откровенные ответы на вопросы читателей focus.ua во время видеоконференции

У російської влади немає підстав для того, аби створювати обструкцію для Тимошенко. Росія і Медведев бачать, хто як працює

Добрий день, шановні користувачі. У нас сьогодні Леонід Кравчук, довірена особа кандидата Юлії Тимошенко і перший президент України.

Маленьке уточнення. Я не знаю, звідки засоби масової інформації взяли тезу, що я довірена особа. Це свідчення повного невігластва наших журналістів. Всім відомо, що довірена особа може призначитися, коли є кандидат в президенти. Не може бути спочатку довірена особа, а потім кандидат в президенти.

Юлія Володимирівна не є ще кандидатом в президенти, вона тільки висунута на з´їзді. Після того, коли Центральна виборча комісія її зареєструє, вручить посвідчення, тоді будуть визначатись з довіреними особами, і знову ж таки вони також будуть зареєстровані Центральною виборчою комісією. А так як у нас повне невігластво в усьому, і в політиці, і в економіці, і в засобах масової інформації, то народ споживає те, що йому подають як ерзац.

Тобто, ви, можливо, будете зареєстровані довіреною особою?

Це інша справа. По-перше, мені ніхто не пропонував, тому що все ж таки Юлія Володимирівна на відміну від тих, хто подав цю качку, досвідчений політик, і вона знає, що довірені особи призначаються після того, коли офіційно зареєстрований кандидат у президенти, який йде на вибори.

У суспільстві весь час тільки й існує теза, що брешуть, брешуть, брешуть. І дійсно брешуть. Ось вам на моєму власному досвіді я вам довів, що це є качка, чергова до речі.

Запитання, що набрало найбільше голосів читачів focus.ua: Що Тимошенко обіцяла Путіну в обмін на  лояльність до її кандидатури?

Я думаю, що у російської влади немає підстав для того, аби створювати обструкцію для прєм’єр-міністра України. Тому що вона ставиться до Росії прагматично. Тобто виходячи з реалізації корінних інтересів України. Не загалом: люблю чи не люблю Росію, а виходячи з реалізації наших інтересів. Не всупереч, наголошую, інтересам Росії. Тому що суть політики завжди заключається в тому, щоб узгодити національні інтереси – в даному випадку України і Росії.

На прикладі газової проблеми можна сказати, що Тимошенко її реалізує в контексті тих домовленостей, які відбулися між урядом Росії і урядом України і відповідно Газпромом і Нафтогазом. Чи можна сьогодні сказати, що все було бездоганно? Не можна так сказати. Після того, як помаранчева влада почала розв’язувати газове питання, на себе цю проблему взяв Ющенко і призначені ним особи в Нафтогаз. І вони відмовилися від тої схеми, яка існувала, і перейшли на грошові розрахунки. Раніше ми отримували постійно близько 30 млрд. кубометрів газу за транзит. Поміняли, і дуже складно це вирішувалося для України, Україна тут багато втратила. І коли вже прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вирішувала це питання в екстремальній ситуації, часу було обмаль, але вирішили це питання - Україна з газом, запаси газу достатні і усунені від грабунку України ті структури, які наживалися на корумпованих схемах. Росія і Медведев бачать, хто як працює.

Російський флот має піти після 2017 року. Так вважаю я. Так вважає Тимошенко

Запитання користувача focus.ua: постійно виникають версії, що у Тимошенко з Росією існують секретні домовленості щодо Севастополя, щодо приватизації, щодо перебування Чорноморського флоту. Прокоментуйте це, як поки що неофіційний прибічник Тимошенко. 

Я не приховую, що я підтримую Юлію Тимошенко. Зі спілкування з Тимошенко і її командою я зробив висновок, що вона буде дотримуватися тих домовленостей, які підписані з Росією. Вона буде вимагати від політичної еліти і чиновників, щоб вони увійшли в правове поле, виконували Конституцію і закон.

У мене немає абсолютно ніяких підстав думати, що Тимошенко має якісь інші приховані домовленості з російською владою. Все, що робить команда і прем’єр-міністр – воно є публічним, і те що вона висловлює, це чує Росія, чує світ і чує Україна.

Я говорив на Майдані (24 жовтня на Майдані Незалежності в Києві під час з’їзду для висування Тимошенко кандидатом в президенти – ред.), що проти Тимошенко створено політично-чиновницький фронт. Президент, його команда, опозиція, всі ліві і праві сили виступають проти Тимошенко. Послухайте кандидата в президенти Ющенко, кандидата в президенти Богословську – вони не просто критикують владу загалом, а вони критикують уряд і персонально прем’єр-міністра. Створено фронт, і в цьому фронті можна знайти стільки брехні, стільки неточностей, стільки інсинуацій, що з цього можна скласти дуже велику книгу.

Я підтримую Тимошенко без якихось власних інтересів. У мене немає інтересу стати до влади у будь-якій формі і на будь-якій щабель, тому що все, за що вони сьогодні борються, я вже це пройшов. Я виступаю в даному разі за інтереси України.

Я дивлюсь на кожного кандидата, скільки в його промовах і діях своїх власних інтересів, інтересів своїх близьких, інтересів корпоративних, і скільки інтересів державних, ставлю це на терези і вираховую. Той кандидат, в чиїх діях є системність, послідовність, який на перше місце ставить державні інтереси – того я підтримую. Друга позиція - наскільки він професійно і морально готовий до того, щоб взяти владу і змінити систему влади, усунувши тих, хто продався, хто не виконує інтересів народу, хто думає тільки про своє багатство, а на Україну дивиться не як на державу, а як на землю, де можна непогано заробляти і жити.

Щодо домовленостей задам питання більш конкретно: російський флот має піти після 2017 року?

Безумовно.

Так вважаєте ви чи кандидат Тимошенко?

І кандидат Тимошенко вважає. Якщо стане питання про можливий конфлікт, тоді треба підписати нову угоду: або про продовження оренди, або про зміну умов оренди. А просто так не виконувати те, що підписано і те, що значиться в Конституції… Неможливо навіть ставити це питання.

Тимошенко працює на себе

Ви казали, що проти Тимошенко створено велике конкурентне поле, фронт. Але з точки зору виборця, Тимошенко і Ющенко разом плідно працюють на перемогу Януковича. Принаймні, на його вихід у другий тур.

Про те, що Ющенко працює переконливо на перемогу Януковича, я говорив учора. Тому що не може діючий президент за своїм статусом і посадою, починати виборчу кампанію з того, щоб все облити брудом: уряд, його роботу. Це ж уряд, запропонований президентом, там половина людей від президента. І сама Тимошенко запропонована президентом на посаду прем’єр-міністра. Те, що говорить Ющенко, може ще й гірше, ніж те що говорить Янукович, Богословська, інші кандидати в президенти для того, щоб очорнити все і вся або повалити-подолати Тимошенко. І тому я назвав Ющенка технічним кандидатом Януковича.

Але не можна сказати, що Тимошенко працює на перемогу Януковича. У мене немає на це підстав. Вона працює на себе.

Запитання користувача focus.ua. Що має знищити Тимошенко, щоб ви зрозуміли, як ви помилилися у своєму виборі?

Тимошенко прем’єр-міністром працює менш ніж півтора року - зараз. Навіть якщо хтось дуже б хотів щось знищити, за півтора роки це неможливо. Тимошенко - єдина з прем’єр-міністрів, яка працює в умовах страшенної світової економічної кризи. Коли люди говорять сьогодні про ситуацію, вони забувають, що ми знаходимося в кризі. Можливо не відчувають її на собі, і це добре, це робота уряду, яка дає підстави людям не летіти в прірву.

Я задам пряме запитання: хто з прем’єрів наважиться в очі людям сказати, що за нього все було гаразд?Якщо хтось таке скаже, я ніколи більше цій людині не повірю. Тому що Україна при всіх президентах, при всіх прем’єр-міністрах ніколи не була в стані позитивного розвитку. Кучма надав Україні економічний поштовх, але не змінив ситуацію докорінно.

На Тимошенко хочуть все звалити. Я не кажу, що вона робить все правильно - я хочу, щоб всі враховували кризу. Аби хтось інший був на її місці, було б гірше – це моє глибоке переконання.

Я підтримую Тимошенко і не хочу, щоб на неї звалили все, разом з педофілією.  Газову проблему вона вирішила, приватизацію Криворіжсталі провела, виручивши замість 5 млрд. гривень 5 млрд. доларів.

Тимошенко потрібно відсторонити всю скомпрометовану еліту

Ймовірно, артеківська історія є пропагандою. Але ж є  проблема з якістю  спискив Блока Тимошенко. Лозинський - не вигадана фігура.

Я Тимошенко говорив це ще рік назад і виступав за перехід на відкриті списки. Це була моя позиція, ще коли я був в Верховній Раді. Я сказав: Юліє Володимирівно, необхідно знайти схему, механізм, як відбирати людей у списки. Є скажімо позиція: треба відібрати крикливого, щоб бігав і кричав «Всі злодії». Але не кожний згодиться на це. У нас є група депутатів, що при всіх режимах при всіх владах переходять з одної до іншої і кажуть: то були злодії одні, а тепер це злодії другі. І за це вони беруть гроші.

Я звинувачував, критикував і зараз вважаю, що механізм відбору до списків кандидатів в депутати неправильний, і не можна одній на себе брати відповідальність. Це має бути чи рада, чи щось інше. Нема цього, це погано, і в Тимошенко, і у всіх без винятку.

Вопрос пользователя focus.ua. Как Вы считаете, Украина – это надолго? Судя по поведению элиты – нет.

Дійсно, еліта скомпрометувала себе. І морально, і політично, і фінансово. Тому що вона продалась бізнесовій еліті. Бізнесова еліта служить у неї гаманцем, вона її підкормлює, а політична еліта дає право бізнесовій грабувати Україну. І тому частина політиків і людей дивляться на Україну не як на державу, а як на землю, куди приїхав, посидів, збагатів і поїхав.

Якщо Тимошенко хоче стати президентом, який змінить життя в Україні на краще, то їй потрібно відсторонити всю скомпрометовану еліту і привести до влади людей, які будуть служити суспільству.

Я переконаний, що Україна буде жити. Пройдуть вибори, хтось прийде до влади, сяде в президентське крісло, сформуємо уряд. Очевидно, будуть вибори до Верховної Ради. Життя буде розвиватись і Україна буде розвиватись. Мені тільки б хотілося, щоб при владі не було шарикових і швондерів.

Если очистить политику от бизнесменов, откуда возьмется финансирование партий?

У Юлии Тимошенко, как и у всех фракций есть много людей, которые занимаются бизнесом и имеют деньги. Я лично знаю многих этих людей и могу точно сказать, что большинство из них придерживаются принципа работы на основании законов Украины.

Это очень смелое утверждение.

Я со многими из них бываю на охоте и не только с людьми из Блока Юлии Тимошенко, но и из блока Партии регионов, из Блока «Наша Украина». Они работают в существующей налоговой ситуации и не занимаются рэкетом.

Эти уважаемые люди могут работать по закону, потому что к ним никто не придет за взяткой, ни налоговик, ни пожарный. А вся остальная Украина поставлена этими уважаемыми людьми в такую позицию, что работать по закону не может.

Новый президент, который прийдет, должен будет всё это изменить.

Министр внутренних дел Юрий Луценко сотрудничает с Тимошенко. Глава Верховного суда Василий Онопенко – член БЮТ. Чтобы изменить что-то к лучшему, не обязательно становиться президентом. Но ничего ж не меняется!

Пока не будет изменена Конституция и расписаны точно полномочия, пока у нас не будет один центр исполнительной власти, а не три – невозможно будет работать. Если нет системы власти, если один принимает решения, а другой их отменяет, не имея, кстати, полномочий отменять, работать власть не сможет. Поэтому необходимо изменить Конституцию и некоторые законы, создать систему ответственности.

В  При такой киселеобразной власти, при таком пасторском подходе к власти, можно воровать и делать, что хочешь  чем сейчас президент обвиняет Тимошенко? В намерении диктаторского режима. Как только она сказала навести порядок на основании закона, они все подняли такой гвалт, такой крик. Потому что при такой киселеобразной власти, при таком пасторском подходе к власти, можно воровать и делать, что хочешь.

Не может Тимошенко отвечать за каждого, в том числе и за Лозинского. Кто ответственен за то, что Лозинский ушел с Украины? Тимошенко? Правоохранительные органы! Кто у нас ответственен за правоохранительные органы. Президент, согласно Конституции.

В який бік Тимошенко буде міняти Конституцію: в напрямку президентської чи парламентської республіки?

Вона це висловила точно. Вона сказала, що потрібно на референдум поставити одне питання: «Яку державу ви хочете: президентську чи парламентську?».

Рада себе скомпрометувала повністю. Її треба розпускати

Чи буде розпущена Рада після виборів?

Я думаю, потрібно її буде розпускати. Ця Рада себе скомпрометувала повністю. Це біржа вже.

Якщо вибори пройдуть більш-менш по закону, в рамках толерантності і спокою, то люди побачать, що нам так жити не можна і вони будуть ставити серйозні вимоги перед Верховною Радою змінити правила гри, змінити сценарій виборів Верховної Ради. Цього зараз ніхто не робить.

Хтось сказав, що якщо Тимошенко переможе, то вночі 100 регіоналів будуть дарувати їй квіти в передвиборчому штабі. І нова більшість  з’явиться, і коаліція. І не потрібно буде Раду розпускати. Тобто, все залишиться як є. 

Дарувати можуть, але це не факт, що вона прийме. Жінки не завжди приймають квіти. Я не можу погодитись з тим, що вона буде приймати їх всіх і казати: а тепер йдіть до влади. Якщо це буде, я піду на інший день в другий бік, сяду в Конча-Заспі, буду писати мемуари вже з іншими акцентами. І так зроблять багато людей.


Леонід Кравчук: Термінологія «изящной украинской словесности» збагатилася при Кучмі та Ющенко

Ющенко думав, що буде сидіти як месія і указувати перстом, а всі будуть бігати, робить, поважать президента

. Хто з президентів був більш єфективним: Кучма чи Ющенко?

Кучма прийшов після Кравчука, який робив спробу демократизувати країну. Кучма на другий день повернув все до одноосібної влади. І йому вдалося на основі особистого втручання в усі питання навести лад в державі, особливо в економіці. Всі знали, що з Кучмою жартувати не можна. Прийшов Ющенко, людина зовсім іншого характеру. Він вирішив змінити режим особистої влади на демократичний режим, але не зумів цього зробити. Тому порівнювати Кучму і Ющенка не можна.

Кучма – це був генерал великого підприємства, знав, як будується порядок і дисципліна. І кадри були до цього готові. Ющенко на другий день заявив, що всім віддає владу: ввів посаду держсекретаря, передав йому повноваження, яких не передбачено в Конституції, натворив кабінетних чиновників, які за нього ходили і працювали. Він думав, що буде сидіти як месія і указувати перстом, а всі будуть бігати, робить, поважать президента. Він розвалив владу остаточно.

Влада Кучми трималася на внутрішній дисципліні, влада Ющенка не трималася ні на чому. Ющенко почав першим порушувати Конституцію і закон, наділивши повноваженнями, які не існують в суспільстві, своїх чиновників, близьких, кумів.

Якщо говорити про їх загальну культуру – вона невисока. Кучма ввів термінологію: «Откручу яйца, если не будешь слушать», Ющенко ввів «Кинь їм в морду, кинь їм в морду чек» і «До сраки ваш газ», вибачте на слові. Термінологія «изящной украинской словесности» за часів Ющнка збагатилася.

Але що б не ви не казали про опонентів Тимошенко і про диктатуру,  є відчуття, загроза, що йде сильна рука. Згадаймо цю історію із забороною антиреклами Тимошенко. І мітинг Тимошенко на Майдані 24 жовтня, нагадував якщо не  північнокорейські, то китайськи  мотиви: вірши,  представники творчої і наукової інтелигенції, "представники трудових коллективів", яких привезли до столиці автобусами, діти співали... Хіба що піонерів не було.  

Чому всі кандидати в президенти кажуть, що якщо прийдуть до влади, то змінять ситуацію в економіці. Тому що вони знають, що 95% людей вірять в царя, в хана, в чорт знає що. І якщо кандидат в президенти вийде і скаже: знаєте, я за Конституцією не маю повноважень, я економікою не можу займатися, то кожен подумає: якого чорта, вибачте на слові, ти йдеш в президенти. Коли люди хочуть танців і пісень, коли вони хочуть, щоб президент сам танцював і співав… Ще Єльцин починав на ложках грать, і його підтримували.

Третього туру виборів-2010 не буде

Якщо у другому турі виборів різниця в голосах буде в соті долі відсотка, чи буде третій тур, Майдан?

Не буде третього туру. Треба буде домовитись з тим, хто переможе, і з тим, хто не візьме долі відсотка.

Якщо тією стороною, яка недобере ті долі відсотка, буде Тимошенко, вона визнає вибори?

Повинна визнавать! Якщо не буде явної фальсифікації. Головне, щоб суспільство знало, що фальсифікацій, які б могли змінити баланс між кандидатами в президенти, немає. Ніде не було в світі, щоб не було фальсифікацій. Мова йде про рівень фальсифікацій.

Прем’єр-міністром може бути Тігіпко

Хто буде прем’єр-міністром після перемоги Тимошенко?

Прем’єр-міністром має буди людина, яка буде підтримана консенсусом, не тільки силою Юлії Тимошенко. Це має бути компромісна фігура.

Допускаєте, що це може бути не Турчинов?

Допускаю. Може бути Янукович, може бути якась нейтральна фігура, скажімо Тігіпко.

Але Янукович вже сказав, що Тимошенко повинна бути в опозиції, тому що в неї там все добре виходить. То він вже відкинув це.

 


Леонід Кравчук: Сьогодні Тимошенко перебирає Майдан на себе

Я б міг підтримати третю силу, якби вона була

Хотілося б прояснити позицію кандидата, якого ви підтримуєте, з приводу принципових питань, наприклад, щодо НАТО.

Позиція – та, що підписана. Провести всеукраїнський референдум, і це мають вирішити люди.

А чи має право відповідальний політик ховатися за референдум, уникаючі прямої відповіді?

Я був в Швейцарії. Там всі питання так вирішуються, не тільки політичні. Щось зробити на вулиці – референдум. Вступ до Євросоюзу европейські країни проводили через референдум. Це є демократія.

Вопрос пользователя focus.ua. Тимошенко не тот лидер, который может консолидировать страну. Неужели вы, «стреляный воробей», не могли поддержать новую, третью силу?

Я б міг, якби вона була. Немає третьої сили. Я не можу створити третю силу, а потім її підтримувати, тому що третя сила створюється в процесі політичної боротьби. Може виникнути третя сила без середнього класу? Ніколи.

Запитання до вас як до президента. Ваша оцінка п’ятирічки Ющенка. Що це було?

Коли Ющенко йшов на Майдан, він навіть і сам не розумів, наскільки це може бути або історичне, або знівельоване до нуля питання. Люди повірили, люди хотіли нового життя. І він на перших порах схватив головне: спертись на людей, спертись на нову силу і докорінно змінити ситуацію в країні. Але жодного серйозного питання він не вирішив. НАТО залишилось НАТО, українська мова залишилася українською мовою тільки на словах, історична пам’ять - вона настільки швидко і всеохоплююче була поставлена, що людей розділила на частини. Тому влада, яку мав зміцнити президент Ющенко, остаточно розвалилася.

Для Ющенка – це втрачені роки і для суспільства також. Зробити щось реальне Ющенко не зумів. Сьогодні Тимошенко перебирає Майдан на себе.

 У мене пам’ять зараз така, що я пам’ятаю, що говорив в 1917 році Почему вы стали таким апологетом Майдана? Все помнят, что в 2004-м вы отрицали Майдан, говорили, что это не народный порыв, а политическая технология. 

Я говорив в даному разі словами Ющенка, а не своїми. Я свого ставлення до Майдану жодним словом не висловив.

Не намагайтеся знайти суперечності в моїх словах. Це вам не вдасться. У мене пам’ять зараз така, що я пам’ятаю, що говорив в 1917 році.

Щодо ролі бізнесу на виборах. Тимошенко виконує зобов’язання перед фінансовими групами, вона віддає борги? І чи є у неї борги перед тими, хто ії підтримує?

Якщо Юлія Володимирівна каже, що вона щось зробить точно, вона це виконує. Але я хочу щоб ви знали: не все, що каже політик, він може зробити особисто в демократичній державі. Це в диктаторській державі Сталін сказав – зробили, тому що той, хто не робить, не буде жити на цьому світі.

Останнє запитання, від користувачів focus.ua: Ваше ставлення до анекдотів про Тимошенко? Можливо знаєте якісь?

Я не знаю, дійсно. Було б цікаво послухать, ій Богу. І про себе люблю анекдоти. Про мене цілі сторінки були анекдотів. Я їх читав з великим задоволенням.

У кожного є свої хвости з минулого, але я все своє життя прагнув їх позбутися, якщо вони не відповідають цивілізованності, демократичності, відкритості. І коли про мене є анекдот, я тішусь тим, що через анекдот люди мене згадують.

Я поцікавлюся у Тимошенко ії ставленням до анекдотів і наступного разу розповім вам про це.

Подготовила Ольга Охрименко, focus.ua 

\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n Get Microsoft Silverlight\r\n \r\n \r\n \r\n
Loading...