Розділи
Матеріали

"Динамо" виграв Кубок України, обігравши "Зорю" в додатковий час

Київський клуб 13-й раз виграв Кубок України, завдяки голу Віктора Циганкова в овертаймі

Київський "Динамо" здобув перемогу над луганською "Зорею" у фіналі Кубку України з футболу.

Основний час матчу завершився без забитих мʼячів. Для визначення найсильнішого суперникам довелося зіграти два додаткові тайми по 15 хвилин.

У першому таймі "Динамо" залишився без Віталія Миколенка: захисник в ігровому зіткненні отримав пошкодження руки і вже на 11-й хвилині був змушений покинути поле. Замість нього Мірча Луческу випустив на поле Олександра Караваєва. У першій половині гри суперники особливо не створили гольових моментів.

У другій половині "Динамо" атакував набагато агресивніше і в одному з моментів Микола Шапаренко міг відкривати рахунок, але після його удару мʼяч влучив у перекладину. Після цього, протягом пʼяти хвилин реальні шанси мали Циганков і Бесєдін, але в першому випадку "Зорю" виручив голкіпер Нікола Васіль, а в другому — форварда киян підвела точність.

Віктор Скрипник кинув у бій Аллахʼяра Сайядманеша, але іранець запамʼятався хіба що тим, що міг заробити пенальті після зіткнення із Забарним на 93-й хвилині, але замість цього отримав жовту картку.

В овертаймі картина того, що відбувається, на полі не змінилася: "Динамо" продовжував активно атакувати "Зорю", що дало свої плоди. Реактивна атака правим флангом на 98-й хвилині завершилася передачею низом на Циганкова, який дотиком відправив мʼяч у ворота — 1: 0. У кінцівці першого овертайму кияни отримали чудовий шанс, щоб подвоїти перевагу: Жуніор Рейс сфолив на Буяльського й арбітр вказав на 11-метрову позначку. Виконувати вирок судді взявся Циганков, але в цій дуелі переможцем вийшов Васіль, впевнено відбивши удар у кут.

На 110-й хвилині Циганков отримав ще один шанс, щоб забити, але його завершальний удар виявився занадто сильним і неточним.

Фінальний свисток зафіксував перемогу "Динамо" з рахунком 1: 0. Це 13-й тріумф киян у Кубку України і 38-й трофей клубу за всю історію України.

Кубок України 2020/2021. Фінал

"Динамо" Київ — "Зоря" Луганськ — 1: 0 (0: 0, 0: 0)

Динамо: 71. Бойко, 4. Попов Д., 16. Миколенко (до 11ʼ), 25. Забарний, 94. Кендзьора, 5. Сидорчук, 15. Циганков, 22. Родрігес Ж. (до 118ʼ), 29. Буяльський ( до 114ʼ), 10. Шапаренко, 41. Бесєдін

Заміни: 19. Гармаш (c 114ʼ), 14. Де Піна (c 118ʼ), 20. Караваєв (c 11ʼ)

Запасні: 1. Бущан, 17. Ледньов, 24. Тимчик, 34. Сирота А., 23. Сідклей, 30. Ванат

Попередження: Шапаренко 35ʼ, Кендзьора 67ʼ, Сидорчук 90ʼ

Зоря: 23. Васіль Н., 6. Жуніор Рейс, 15. Вернидуб, 45. Фаворов Д., 7. Кочергін В., 10. Хомченовський, 21. Іванісеня, 27. Назарин (до 63ʼ), 28. Громов (до 90ʼ), 80. Юрченко Вл. (До 117ʼ), 22. Кабан (до 82ʼ)

Заміни: 4. Цвек (c 117ʼ), 90. Сайядманеш (c 63ʼ), 11. Гладкий (c 82ʼ), 9. Шахаб (c 90ʼ)

Запасні: 30. Шевченко Н., 5. Руфат, 20. Абу Ханна, 97. Циганікс, 8. Луньов

Попередження: Іванісеня 111ʼ, Вернидуб 14ʼ, Кочергін В. 76ʼ, Жуніор Рейс 90ʼ, Сайядманеш 90ʼ

Рефері: Юрій Іванов (Донецька обл)

Нагадаємо, що сьогодні "Динамо" відзначає День народження: клубу виповнилося 94 роки. "Динамо" — найтитулованіший клуб СРСР і України. Тепер, з урахуванням титулів, виграних в СРСР, сумарно кияни завоювали 66 титулів.