Розділи
Матеріали

Іспанія – чемпіон Європи: 2-1. Англія переможена на Євро-2024

Олександр Флоранський

Беллінгем мав зіграти краще, на нього ж чекає Золотий м'яч, нарікають англійські коментатори після матчу. Справа в гравцях чи в Гареті Саутгейті? Але Іспанія виграла усі свої матчі. Найкраща команда Європи.

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ Іспанія — Англія. ФІНАЛ ЄВРО-2024

Рахунок матчу Іспанія — Англія: 0:0

Початок матчу: 22:00

Берлін, "Олімпіаштадіон"

Головний арбітр: Франсуа Летесьє (Франція), арбітр VAR: Жером Бризар (Франція)

Арбітр: Франсуа Летексьє (Франція), арбітр VAR: Жером Бризар (Франція)

Іспанія — Англія 2:1

"Коли вже це закінчиться. Або ніколи. Цілком знищені. Все ж таки було в наших руках, коли вийшов Уоткінс", — нарікає коментатор TalkSport.

"Беллінгем мав зіграти краще, на нього ж чекає Золотий м'яч. Але Іспанія виграла всі свої матчі. Найкраща команда Європи".

Іспанія чемпіон Європи 2024 року. Футбол "додому не їде" знову.

90. Саутгейт намагається уникнути повторення підсумку фіналу чотирирічної давності за допомогою замін. Тоуні вийшов замість Фодена.

86. Простріл з флангу — і Мікель Оярсабаль замикає. 2-1 Іспанія знову попереду.

​​Іспанія — Англія 1:1

82. Де лай Фуенте посилює захисні системи. Замість Робена Ле Нормана вийшов Начо.

Англія — ​​Іспанія 1:1

81. Удар Ямаля відбиває голкіпер Пікфорд. Ще один найважливіший сейв для англійців.

78. Подача Вільямса Джон Стоунс вибиває м'яч на кутовий, який знову подає Вільямс. Після спроби удару Ольмо м'яч вибито в аут до центру поля.

72. Англія зрівнює. Відмінна комбінація, яку завершив Пол Палмер ударом з-за меж штрафного майданчика відправив м'яч у сітку. Футбол все ще може повернутися додому.

Англія — ​​Іспанія 1:0

69. Фібіан Руїс пробиває з-за меж штрафного майданчика — вище.

67. Тренер іспанців де ла Фуенте змінює Альваро Морату.

63. Удар Беллінгема з розвороту — поруч зі штангою. Найкращий момент Англії за весь матч. В Іспанії перевага та по володінню м'ячем: 63% на 37%

61. Букайо Сака пересмикнув Вільямса, який сфолив. Штрафний.

60. Кейн пішов — Уоткінс вийшов. Травма це чи щось інше, Кейн провів слабкий тайм.

58. Менеджер Англії Гарет Саутгейт готує заміну. Вийде джокер Оллі Уоткінс.

Лі Діксон, колишній захисник збірної Англії та лондонського "Арсеналу": "Люк Шоу не витримує своєї зони".

За його словами, двоє гравців іспанців застали Шоу зненацька. Вбивчий пас від Ямаля, після якого не можна було не забити.

56. Вільямс ледь не подвоює рахунок після удару з дальньої дистанції.

48. Дані Ольмо ледь не подвоює. Знову ж таки, після передачі Вільямса.

46. ​​Гол Вільямса.

Англія — ​​Іспанія 0:0

Марк Кукурелья

Англія більшу частину тайму захищалася, водночас іспанці не мали забійних моментів для взяття воріт.

46. ​​Звучить фінальний свисток. Під завісу матчу непоганий епізод в англійців був за участю Філа Фодена. Перший удар у створ.

45. Англійські коментатори розлючені розвитком подій на футбольному полі. Зазначають, що Англія має бути задоволена рахунком на табло. Ян Ледіман, редактор Mail Sport Football, у Берліні: "На цей час це дрібнуватий, клаптевий і багато в чому не дуже хороший футбол".

Іспанія — Англія: 0:0

40. Іспанія дуже любить кроси. Поки вони не працюють, черговий м'яч у штрафний майданчик ні до чого не привів. Якщо Англія продовжить дозволяти робити подачі, одна з них все ж таки пройде.

37. Ніко "Ананас" Вільямс ситуативно перемістився на правий фланг і комбінує зі своїм молодшим колегою — Ямалем.

35. Іспанці розіграли кутовий – знижка у центр під удар Ольмо. Блок.

34. Ламін Ямаль пройшов флангом, але Люк Шоу вибив м'яч на кутовий. Робей ле Норман не зміг пробити після корнера.

30. Деклан Райс отримав ушкодження. Можливо, заміна?

26. Ніко Вільямс – найактивніший у складі ла Роха – комбінує з Марком Кукурельєю. М'яч переміщається в центр, звідки слідує удар Фабіана Руїса — його блокує поки що бездоганний захист "Трьох Львів".

25. Пауза у грі.

22. Англія – Іспанія 0:0. Воротареві англійців Джордану Пікфорду досі не доставили надто багато проблем, якщо такі взагалі були. Захисник іспанців Дані Карвахал намагається навісити на Альваро Морату, але Пікфорд легко відбиває. У цій грі не так вже й багато гольових шансів…

20. Англія контролює м'яч за останні 5 хвилин.

14. Ламін Ямаль, якому 13 липня виповнилося 17 років, йде у підкаті на хавбека англійців. Але вже в наступній атаці, яка почалася зі вкидання ауту, англійці перевели м'яч на правий фланг із лівого, де загострив Букайо Сака. Кутовий розіграний, м'яч у центрі поля.

12. Спроба пробити через себе від захисника Робен Ле Норман, котрий прийшов на кутовий.

11. Вільямс вривається лівим флангом, обігрує захисника — б'є. Джон Стоунс блокує удар.

8. Гаррі Кейн та Родрі стежать за м'ячем

6. Знову Ніко "Ананас" Вільямс фінтит на фланзі.

5. Нападник Альваро Мората скидає хавбека, навіс, м'яч в кінцевому дістається Ніко Вільямсу. Перший удар по воротах. Кутовий, його подає той самий "Ананас", який став одним із відкриттів цього Євро.

4. Іспанці комбінують у центрі, але англійці перехоплюють.

Суддя дає стартовий свисток.

2 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. Пролунали гімни країн.

4 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. На матчі присутні представники королівської родини. Принц Вільям та принц Джордж. Принц Вільям та його 10-річний син Джордж з'явилися у Берліні перед початком матчу.

10 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Мабуть, головне протистояння персоналій берлінського фіналу. Джуд Беллінгем vs Ламін Ямаль.

15 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Атмосфера всередині Олімпійського стадіону наелектризована. Фанати "Трьох левів" співають напередодні першого свистка. "It's Coming Home" звучить регулярно на стадіонах, але тепер нова версія "Vindaloo".

Іспанці з традиційним барабаном — населенням головного фаната "ла Роха" — Маноли-барабанщика.

44 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. Люк-Шоу. Нечасто гравець виходить зі старту лише заради фіналу.

Але це саме той випадок. Крайній захисник англійців уперше виходить у стартовому складі своєї команди у сьогоднішньому фіналі Євро-2024.

Подібне трапляється вперше за 24 роки.

55 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Команди на стадіоні.

90 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Склади команд.