Мережа заправок "БРСМ" лідирує по імпорту октанопідвищуючих компонентів, які ввозять під виглядом розчинників - ЗМІ

"БРСМ-Нафта" і ТОВ "Пром Хім" стали найбільшими отримувачами октанопідвищуючих компонентів для бензину, які ввозять під виглядом розчинників для лакофарбової промисловості, передає enkorr.ua. За даними порталу, У січні-квітні 2021 року їх завезли в Україну з Росії і Білорусі вдвічі більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"Група "БРСМ" завезла безпосередньо через спецімпортера і постачальника палива в мережу "БРСМ-Нафта" компанію "Катма Груп" 6,4 тис. т. Ще 2,7 тис. т було отримано через компанію "Планета 2000".

Другий лідер "лакофарбового" рейтингу — харківська "Пром Хім". У числі її клієнтів — "Альтернатив Енерджі Сорсес Компані" — оператор найбільшого в країні міні-НПЗ в селищі Мерефа Харківської області", — повідомляється в статті на enkorr.ua.

Найбільшими постачальниками октанопідвищуючих компонентів в Україну є Росія та Білорусь. Вони ввозяться без акцизу, під виглядом розчинників для лакофарбової промисловості, відзначається в статті.

"Вивчення складу даної групи розчинників показує, що вони є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при кустарному виробництві бензинів, — МТБЕ, метанолу, толуолу, ортоксілолу, бутилового спирту і т.д .. Однак якщо дані компоненти окремо обкладаються акцизним збором за "бензиновою" ставкою 213 евро / 1000 л, то за кодом розчинників відносяться до безакцизних", — пише enkorr.ua.

Як повідомлялося раніше, вперше про схему поставок розчинників стало відомо в лютому 2021 року і з тих пір вирішити проблему цього безподаткового імпорту обіцяли у Верховній Раді і Кабміні шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу, однак даний законопроект поки навіть не зареєстрований в парламенті.