Bloomberg прогнозує різке подорожчання автомобілів

Ринок нових авто

Як завжди буває в подібних ситуаціях, проблема — у збігу цілого ряду факторів

Зростання цін на метал, пластик, які масово використовуються в автомобільному виробництві, оплата робочої сили, необхідність інвестувати в нові технології, гостра нестача чипів для бортових систем — і все це на фоні падіння попиту, що спостерігається по всьому світу. З урахуванням цих чинників у Bloomberg прогнозують глобальне зростання цін на автомобілі.

Такі нинішні умови ведення глобального бізнесу з виробництва та продажу автомобілів. І якщо минулий рік з усіма його зупинками виробництв світовий автопром якось пережив, а в першому кварталі поточного року ряд автовиробників навіть зумів показати зростання доходів (при менших, ніж рік тому, обсягах продажів), то подальший слабкий попит може призвести до неминучого і суттєвого подорожчання автомобілів.

У Bloomberg пропонують звернути увагу на цифри, про які говорять у Ford і Toyota: одні з найбільших у світі автовиробників прогнозують, що в поточному році буде зібрано приблизно на 4 млн авто менше, що означає дефіцит як мінімум у 5% від обсягу ринку.

У той же час, скорочення знижок і збільшення цін на нові автомобілі в Штатах вже призвели до того, що індекс доступності транспортних засобів став знижуватися, оскільки близько 40% потенційних покупців, які збиралися придбати машину, відклали покупку. Це, у свою чергу, уже призвело до зростання цін на старі автомобілі.

Bloomberg завершують свій аналіз таким висновком: якщо ринок продовжить скорочуватися, короткострокові заходи — як, наприклад, підвищення цін — які дозволили отримати непогані фінансові результати в першому кварталі поточного року, надалі просто не спрацюють. Тому світовому автопрому так чи інакше доведеться шукати рішення, яке дозволить і зупинити падіння попиту, і продовжити випускати автомобілі — а значить, і заробляти.

Раніше Фокус повідомляв, що недавно представлений електропікап Ford F-150 Lightning зібрав 45 тисяч замовлень за перші 48 годин.

Також ми розповідали, що Tesla Model 3 захопила 51% ринку електромобілів США. За три роки в Штатах продано 296 392 екземпляри цієї моделі.