Місто лего. Що подивитися в угорському місті Ньїредьгаза

Фото: Robert Nemeth/panadea.com
Фото: Robert Nemeth/panadea.com

Сьоме за величиною місто Угорщини знаходиться на північному сході країни

Як дістатися

До Ньїредьхази можна дістатися на автобусі з Ужгорода (в дорозі близько 10 год., квиток від 250 грн) або Чопа (квиток від 225 грн), в безпересадочному вагоні поїзда Київ — Будапешт №81 (в дорозі 19 год. 25 хв.).

На власному автомобілі по E573 і дорозі №4. Час в дорозі — 1 год. 25 хв. (93,2 км).

Ньїредьгаза — одне з найпопулярніших серед туристів місто Східної Угорщини, тому що знаходиться всього в 50 км від України і Румунії. Саме мандрівники з цих країн найчастіші гості на вуличках міста, хоча угорці теж люблять вибратися сюди на вікенд.

Історичний центр Ньїредьгази легко обійти пішки або об'їхати на орендованому в готелі велосипеді. До того ж, як і всюди в Угорщині, в місті курсує недороге таксі і місцеві автобуси.

У самій Ньїредьгазі пам'яток небагато — міська ратуша 1873 року побудови, практично таке ж за віком обласне управління, галерея греко-католицького мистецтва, в якій містяться творіння угорської греко-католицької церкви та парки.

Тому найцікавіший туристичний об'єкт в місті, напевно, все-таки завод Lego, де виробляють і упаковують знамениті на весь світ кубики для конструктора. На нього не так легко потрапити, а всередині не все можна фотографувати. На підприємстві працює 2400 осіб, і кожен співробітник може купити конструктор прямо на робочому місці за ціною на 50% нижчою за ринкову. За дві години екскурсії туристам проводять інструктаж, одягають їх в жовті жилети, розповідають історію компанії і показують частину виробництва. За одну добу на заводі виробляється 80 млн елементів Lego!

Оскільки в Ньїредьгазі можна побачити все за один день, туристи люблять вибиратися в околиці. Одна з головних визначних пам'яток за містом — етноселище "Шошто". Сюди з усієї країни перевезли житла людей найрізноманітніших професій — малюнків, ковалів і навіть пивоварів.

Оглядовий акваріум в Ньїредьгазі привертає і дітей, і дорослих.

Недалеко, в дубовому лісі, знаходиться також один з кращих в Угорщині зоопарк з океанаріумом. У зоопарку можна побачити білого ведмедя, африканського слона, носорога, кенгуру, білого тигра. Всього більше 5 тис. екземплярів тварин. На площі в 35 га розкидані "континенти", які дозволяють туристам "ходити навколо Землі" і спостерігати, як тварини живуть в різних частинах світу.

А ще угорці жартують, що якщо в будь-якому місці країни почати свердлити землю, то через деякий час з неї обов'язково почне бити фонтан термальної води. І в Ньїредьгазі є таке джерело, а навколо нього побудований великий комплекс Aquarius Spa and Wellness Centre — один з найпопулярніших в країні. Він має у своєму розпорядженні сучасну лікувальну базу з термальними водами, безліччю басейнів, саунами. Абонемент на 15 відвідувань коштує близько 3230 грн, вхідний квиток для дорослих — 324 грн, для дітей 3-6 років — 207 грн, до трьох років — 9 грн.

З 25 листопада по 1 січня в Ньїредьгазі, на площі Кошута, проходять різдвяні ярмарки, які відразу налаштовують туристів на свято. Сюди манять не тільки аромати глінтвейну, медових пряників і смажених каштанів. На ярмарок приходять, щоб прогулятися всією родиною, порадувати себе і дітей передріздвяними гуляннями.

Ну а якщо меню ярмарки не влаштовує або на вулиці дуже холодно, і туристи, і місцеві жителі відправляються в ресторани угорської та європейської кухні. Ціни в закладах з національною кухнею в Ньїредьгазі традиційно низькі, а порції величезні. Цибулевий суп в хлібі, м'ясна тарілка зі свинячою рулькой з гарніром з запечених овочів під акомпанемент токайського вина — все це задоволення коштує всього близько 720 грн на двох.