Від українських "підприємців" на 20 млн гривень постраждав черговий великий міжнародний агроінвестор, — ЗМІ

Фото: Апостроф

Група міжнародних компаній Нусід постраждала від недобросовісних дій українських підприємців на суму 20 млн грн. У 2018 році був укладений договір з ТОВ "Агро Маркетинг Груп", компанією яка контролювалася Дмитром Дмитришиним, Антоном Посуньком і Дмитром Шацманом. За цим договором Нусід поставила товар (насіння), а в якості оплати отримала тільки 23% від ціни, йдеться в статті delo.ua "Захистити своє. Як іноземний інвестор судиться з українським партнером за борги".

За повідомленням видання, 8 жовтня 2018 року було укладено договір №07/2018 між компаніями ТОВ "Нусід Україна" в особі директора Савинського Ігоря Леонідовича та ТОВ "Агро Маркетинг Груп" (АМГ) в особі директора Дмитришина Дмитра Андрійовича. Предметом договору на майже 27 млн ​​грн стали насіння сорго і соняшнику, які АМГ купувала у Нусід. Оплачувати товар домовилися в три етапи; перший платіж в сумі 6,7 млн ​​грн був отриманий, була здійснена доставка товару, а далі події розвивалися за традиційним для України сценарієм, який і відлякує міжнародні компанії від інвестицій в нашу економіку.

Платежі, які були заплановані на 2019 рік, не надійшли, а у вересні 2019 року АМГ змінила номінальних власників: компанію придбала іноземна фірма, а Посунько і Шацман були вилучені зі списку кінцевих бенефіціарів (власників). Власником стало британське партнерство з обмеженою відповідальністю "Олеон Капітал ЛП". Нюанс в тому, що згідно з даними британського реєстру компаній, право підпису там мав Антон Посунько.

Після чого вже від імені "нових" власників був поданий запит про реструктуризацію боргу. Переговори тривали з лютого по червень 2020 року, і коли перший транш за планом реструктуризації так і не надійшов, компанія Нусід звернулася в поліцію і суд.

У той же час адвокат АМГ заявив, що договір купівлі-продажу за яким був поставлений товар, "ніколи не укладався (не був підписаний) відповідачем". Як і угода про реструктуризацію заборгованості від 29 липня 2020 року, хоча сам адвокат особисто брав участь як в процесі укладання угоди, так і в процесі переговорів про реструктуризацію боргу.

"З огляду на вищевикладене, "Нусід Україна" вже звернулася в поліцію. Для них це вже справа честі: в компанії говорять, що правил гри треба дотримуватися, інакше робота в Україні буде скомпрометована на міжнародному рівні", — йдеться в статті.

Відзначимо, що в мережі Інтернет у відгуках про компанії АМГ і Евросема зустрічається інформація від людей, які називають себе колишніми співробітниками цих компаній, про шахрайські методи ведення бізнесу Посунько і Шацманом.