Тілль Ліндеманн із Rammstein переспівав російською пісню Марка Бернеса

Тілль Ліндеманн, Rammstein
Фото: Rammstein Official | Тілль Ліндеманн на концерті Rammstein

Німецький співак виконав пісню "Улюблене місто", написану в 1939 році для фільму "Винищувачі". Тепер вона стане саундтреком для фільму Тимура Бекмамбетова "Дев'ятаев"

Рокер Тілль Ліндеманн, фронтмен груп Rammstein і Lindemann, несподівано заспівав російською мовою. Він виконав пісню "Улюблене місто", яку ще в 1939 році поет Євген Долматовський написав для співака Марка Бернеса.

Пісню у виконанні Ліндеманна записали для фільму "Девʼятаев" режисера Тимура Бекмамбетова про радянського військового льотчика Михайла Девʼятаева, який виходить в прокат 29 квітня. Бекмамбетов в інтервʼю говорив, що Ліндеманн сам запропонував виконати пісню для фільму. "Думаю, тому, що він виріс в місті Росток, який знаходився в НДР. Тому що у нього батько багато часу проводив в Радянському Союзі, подорожував, був письменником. Тому що сам Тілль був піонером. Тому що цю пісню йому в дитинстві співала мама. У колишній НДР Девʼятаев вважався героєм, на острові Узедом стоїть памʼятник йому, його там вшановували і в радянські часи, і після обʼєднання Німеччини", — розповів режисер і додав, що повноцінний кліп зʼявиться одночасно зі стартом прокату фільму.

Михайло Девʼятаев — льотчик-винищувач, був збитий в 1944 році, потрапив в полон і був відправлений до табору на острові Узедом, де розробляли ракети "Фау-1" і "Фау-2". Десять військовополонених викрали німецький бомбардувальник і втекли. Пілотував його Девʼятаев, який пізніше і передав радянському командуванню інформацію про табір, виробництво ракет і стартових майданчиках для них. Звання Героя Радянського Союзу Девʼятаев отримав завдяки Сергію Корольову. Помер герой в 2002 році.

Пісня була спеціально створена для фільму "Винищувачі" про товаришів-льотчиків. Бернес виконував у картині роль лейтенанта Сергія Кожухарова та хотів "мирову" пісню для льотчиків і про льотчиків, її, за задумом, повинні були виконувати на випускному вечорі майбутні пілоти.

Цікаво, але режисер Едуард Пенцлін підготував два варіанти змонтованого фільму: з піснею і без, але погодився на другий варіант, після того, як пісню почали співати на знімальному майданчику та за її межами. До цього її вважали "досить мужньою". А після виходу фільму навіть намагалися заборонити, що виявилося неможливо з огляду на її популярність.

У прокат фільм вийшов у 1940 році і його подивилися 27 мільйонів глядачів, а пісня в Другу Світову війну стала фронтовою і виконується досі.