ОРДЛО ясно дали зрозуміти, що не вестимуть переговори з командою Зеленського, — експерт

Заява представників ОРДЛО про односторонню передачу Україні утримуваних осіб говорить про те, що і Донецьк, і Луганськ більше не вважають команду Зеленського гідними учасниками переговорів, вважає політтехнолог.

Related video

"З боку влади України очікувати позитивних кроків у врегулюванні конфлікту на Донбасі не доводиться, "переговорний процес блокується і знаходиться зараз в глибокій стагнації", — йдеться в заяві. Його прокоментував політтехнолог Володимир Шамін.

"Крім того, представники ОРДЛО констатують, що режим тиші, про який переможно говорить президент — не дотримується. Щоб упевнитися в їхнй правоті — подивіться в щоденні звіти ОБСЄ — десятки, а то і сотні вибухів щодня. Хіба це режим тиші? Або нахабна і цинічна брехня, яку "зелені" вішають на вуха українцям і своїм західним кураторам? Відповідь очевидна ", — вважає експерт.

Шамін зазначає: "Представники невизнаних республік заявили, що до свята Хрещення готові в односторонньому порядку звільнити групу громадян України — "жінок, літніх людей і тих, хто страждає важкими захворюваннями". Причому готові вони це зробити за посередництва Віктора Медведчука, про що написано в документі".

"Ця заява всерйоз розбурхала українську владу. Так, уповноважена з прав людини Людмила Денисова заявила, що готова сприяти поверненню українців, про яких йшлося в заяві. Однак, ні Денисова, ні інші представники команди Зеленського не зрозуміли одного: з ними вести переговори не будуть. А з Медведчуком — будуть ", — заявив політолог.

"Так що, шановні "зелені"? Пустите на батьківщину громадян України? Або, щоб насолити Медведчуку залишите їх на окупованій території?", — розмірковує Шамін

"Шановні можновладці. Вирішіть вже, вам шашечки, чи їхати. У вас два шляхи: канути в лету в слід за Порошенком, який робив все, що завгодно, крім досягнення миру, або повертати Донбас в Україну, а Україну — на Донбас, як пропонує Медведчук. І зробити це можна тільки з його участю. А то з вами вже ніхто говорити не збирається ", — підсумував експерт.