Юрист вказав на небезпеку для українців від санкцій проти Медведчука

Фото: zagittya.com.ua

Юрист вважає, що категорично не можна було використовувати санкції, не маючи відповідної доказової бази та судових рішень.

Введення санкцій проти громадян України грубо суперечить закону про санкції, Конституції України, а також Конвенції про захист прав та основоположних свобод. А в майбутньому ця санкційна історія може спричинити багатомільярдні позови до України про відшкодування шкоди.

Про це в коментарі "Главреду" заявив відомий адвокат Ростислав Кравець — старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери".

"Що стосується юридичної перспективи скасування санкцій через суд, то з огляду на те, що після судової реформи Порошенка — USAID вищі суди в нашій країні перестали бути незалежними, розраховувати на справедливе рішення суду у нашій країні навряд варто", — сказав він.

Кравець вважає, що категорично не можна було використовувати санкції, не маючи відповідної доказової бази та судових рішень.

"Спроба ввести санкції за те, що нібито Медведчук та інші фізичні і юридичні особи підозрюються у фінансуванні тероризму, не витримує ніякої критики. Оскільки підозрювати можна що завгодно. Важливо — чи є стосовно особи рішення суду, адже в Україні діє презумпція невинності. Так можна будь-яку людину звинуватити у чому завгодно, але це зовсім не привід обмежувати її права та свободи без відповідного рішення суду — це заборонено і Конституцією, і Конвенцією про захист прав та основоположних свобод", — сказав адвокат.

Кравець також попередив, що від санкційних дій президента Володимира Зеленського та РНБО у майбутньому можуть постраждати пересічні українці-платники податків (бо компенсації про відшкодування шкоди платитимуться з їхніх кишень)

"Тому всі ці "рідкі" аргументи влади щодо можливості введення санкцій стосовно громадян України не витримують ніякої критики. У майбутньому це може спричинити багатомільярдні позови до України про відшкодування заподіяної шкоди. Шкода, що відшкодовуватимуть ці збитки, як завжди, українські платники податків, а не ті особи, які приймали рішення про санкції", — підсумував він.