"РНБО — інструмент політичних переслідувань і усунення комерційних конкурентів партії влади" — заява ОПЗЖ

Фото: president.gov.ua

Подібні дії Ради національної безпеки та оборони України носять системний характер і спрямовані на "позасудове переслідування неугодних", вважають в ОПЗЖ.

2 квітня 2021 року Рада національної безпеки та оборони України під керівництвом Зеленського ввела нові санкції проти українських громадян під "надуманими і недоведеними приводами". І це вже "увійшло в злочинну традицію — правосуддя в Україні знищується, а незаконна розправа здійснюється шляхом свавілля РНБО", передає пресслужба політсили.

Подібні дії Ради національної безпеки та оборони України носять системний характер і спрямовані на позасудове переслідування неугодних, вважають в ОПЗЖ. "Спочатку необгрунтовано, злочинно заблокували телевізійні канали, потім ввели санкції проти представників єдиної опозиції в країні, потім щодо громадян, а також компаній, які отримали ліцензії на розробку надр. Усе це робиться незаконно. Це справжнісінька позасудова розправа. Фізичні та юридичні особи безпідставно, без суду визнані винними в чомусь, що ні слідством, ні судом не доведено. Відносно них не просто введені санкції — обмежені їхні конституційні права. Позасудовий терор, який сьогодні взято на озброєння Зеленським та його командою — незаконний, антиконституційний — триває", — заявили в партії.

"Очевидно, що метою таких санкцій є позасудова розправа з інакомислячими, з усіма, хто не згоден з політикою влади і має сміливість відкрито говорити про це, знищення та рейдерське захоплення бізнесу, виконання політичних замовлень і побажань численних центрів впливу в оточенні президента Зеленського і тих, хто здійснює зовнішнє управління Україною і, не несучи при цьому ніякої відповідальності, використовує українську владу у своїх злочинних інтересах", — передає пресслужба ОПЗЖ.

Крім того, робота Конституційного Суду заблокована "злочинними діями Зеленського". Спочатку була спроба "незаконно розпустити КС, потім — з порушенням Конституції — припинити повноваження окремих його суддів. У підсумку сьогодні Суд не діє і буде діяти в найближчі місяці, а може, і роки", — вважають у партії.

"Позасудової розправи над телевізійними каналами, закриттям цих телеканалів, переслідуванням опозиційних політиків і членів їхніх сімей Зеленський і його оточення створили собі умови для злочинного систематичного зловживання владою на шляху узурпації влади і руйнування конституційного ладу", — заявляють в ОПЗЖ.

Пресслужба партії пише: "При цьому вони забувають, що порушується один з основоположних конституційних принципів правової держави — принцип презумпції невинності. Порушується конституційне право громадян на захист, оскільки вони не мають змоги захищатися і доводити не тільки необґрунтованість та надуманість звинувачень, а й покарання, яке застосовується по відношенню до них. Влада злочинно навішує ярлики і, по суті, виносить вироки, підміняючи собою правосуддя в країні".

"Такі незаконні дії, які президент Зеленський чомусь вважає державною політикою і нібито боротьбою в інтересах національної безпеки, знищують верховенство права в Україні і правову державу — державу, яку йому необачно довірив Український народ", — заявили в ОПЗЖ.

"Опозиційна платформа — За життя" заявляє рішучий протест "проти спроб влади знищити правову державу, проти грубого порушення владою норм Конституції і законів України, нездатності захищати інтереси держави правовим шляхом".

ОПЗЖ дивує "те, що міжнародні організації, які покликані захищати права і свободи громадян, досі не дали оцінку такому свавіллю влади — порушення Конституції і законів України, руйнування основ правової держави, позасудові політичні переслідування і нехтування прав людини, що так сильно хвилювало і обурювало їх всього кілька років тому. Але тоді влада, хоч її і називали "злочинною", не займалася позасудовою розправою над громадянами України".

"Звертає на себе увагу і тотальне ігнорування такого правового свавілля з боку Євросоюзу і США, які декларують високі демократичні цінності, однією з яких є право на справедливий суд. Найменші сумніви в дотриманні цього права в інших країнах Східної Європи — тих, які не йдуть у фарватері зовнішньої політики Вашингтона, завжди викликають море обурення і навіть санкції, а ось українській владі надана індульгенція для здійснення будь-яких злочинних дій. Пора визнати, що в європейських цінностей є ціна — національний суверенітет. Тим, хто здає його глобалізму, дозволено грабувати, гнобити національні меншини і опозицію, закривати неугодні ЗМІ. Тим же, хто рішуче його обстоює, уготовані звинувачення і кара", — передає пресслужба ОПЗЖ.

"Опозиційна платформа — За життя" переконана: "влада повинна понести відповідальність за свої протиправні й антиконституційні дії — за цинічне пригнічення свободи слова в країні, за незаконне позасудове переслідування опозиції, громадян України та українських юридичних осіб, за політику репресій, яку Зеленський і його оточення намагаються зробити нормою в Україні".