Санкції можна вже зараз застосувати до самих членів РНБО, — Ставнійчук

Є всі підстави для того, щоб застосувати санкції до осіб, відповідальних за такий стан речей у державі, вважає Марина Ставнійчук.

При таких підходах санкції можна вже зараз застосувати до членів уряду, парламентаріїв, президенту. Наприклад, за прийняття рішень в соціально-економічній сфері всупереч ст. 3 Конституції. На це звернула увагу голова комітету НААУ з питань верховенства права, член Венеціанської комісії від України (2009-2014 рр.) Марина Ставнійчук, передає "Закон і бізнес".

Вона зазначила, що у ст. 2 закону йдеться, зокрема, про суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

"Тобто повинен бути встановлений і доведений доконаний юридичний факт здійснення терористичної діяльності саме відповідним суб'єктом. Список закритий", — підкреслила вона.

Але у ст. 3 Закону "Про санкції", де йдеться про підстави та принципи їх застосування, наведено "розширений до нескінченності перелік дій". Зокрема, санкції можна застосовувати не тільки до тих, хто сприяє терористичній діяльності, а й "порушує права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави", що призводить до "створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод".

"Візьміть тарифну політику, сферу трудових відносин, охорони здоров'я, боротьби з епідеміями, екологічну сферу та навіть питання реформи децентралізації тощо. Всюди є кричущі порушення прав і свобод людини в Україні в сучасних умовах. Природних, фундаментальних прав, встановлених Конституцією", — підкреслила М. Ставнійчук.

Отже, є всі підстави для того, щоб застосувати санкції до осіб, відповідальних за такий стан речей у державі, вважає Марина Ставнійчук.