Дисертація Киви: нардеп збрехав про участь в конференціях і підробив довідки, — Bihus (відео)

Ілля Кива, дисертація киви, Кива кандидат наук, ОПЗЖ, нардеп, Ілля Кива кандидат наук
Фото: скриншот | Ілля Кива став кандидатом наук з держуправління

Завдяки науковому ступеню парламентарій отримуватиме +15% до своєї депутатської зарплати, яка виплачується йому з грошей платників податків.

Related video

Журналісти проекту Bihus.Info опублікували сюжет, в якому стверджують, що нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива збрехав про участь у двох наукових конференціях і супроводив свою наукову дисертацію підробленими довідками.

Так, парламентарій у тексті своєї роботи вказав, що він нібито був учасником двох конференцій в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) у 2018 і 2019 роках, а його виступи опублікували в збірниках за підсумками цих конференцій. Втім, текстів його тез в цих збірниках не виявилося, а організатор конференцій в розмові з журналіста повідомила, що не пам'ятає участі в них Киви.

Також нардеп супроводжував свою дисертацію чотирма довідками: від комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, від МАУП, від Офісу генпрокурора (ОГП) і від громадської організації "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління". Втім, генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що офіційно така довідка Киві не видавалась.

"Венедіктова відповіла, що офіційно дисертація Киви в Офіс генпрокурора не надходила, а довідка є "особистою позицією" людини, яка її видала", — розповідається в сюжеті.

Під справою від громадської організації журналісти виявили нібито підпис її керівника, який не співпадав з підписом цієї жінки під іншими документами. Після відповідного запиту в цю ГО на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості (в якому захищався Кива) змінився набір документів, а довідка від "Всеукраїнської асамблеї докторів наук з державного управління" з'явилася вже з підписом іншої людини.

"У новому файлі — така ж праворуч від тієї ж організації за те ж число, але підписана іншою людиною — Євгеном Романенком", — розповідається в сюжеті.

У тексті дисертації співробітники Bihus.Info також виявили безліч ненаукових термінів і дивних посилань на джерела. А одна зі статей нардепа, опублікована англійською мовою, за твердженням журналістів, є "погано зробленим перекладом через Google Translate".

Представники Bihus.Info намагалися отримати коментарі щодо дисертації Киви від наукових опонентів парламентарія, які "схвалили" цю роботу, однак ті відмовилися відповідати на питання. Відмовився від спілкування з пресою і науковий керівник нардепа Володимир Гурковський.

"Таке відчуття, ніби вони всі соромляться наукового співробітництва з Кивою. Ніхто не хоче з нами розмовляти. У нас немає питань тільки щодо того навіщо Киві потрібна ця наукова ступінь. Це ж відразу +15% до зарплати. Зарплаті з наших, платників податків, грошей ", — резюмував журналіст.

Дисертація Киви: підробки, брехня і кращі цитати (відео)

Примітно, що заступник міністра освіти Андрій Вітренко вже заявив, що формально до дисертації Киви претензій у Міносвіти немає.

Зазначимо, Ілля Кива захистив дисертацію на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)" 26 квітня. Всі 13 членів комісії одноголосно схвалили виступ нардепа.

На знак протесту з отриманням Кивою звання кандидата наук колишній прес-секретар МОЗ України Олександр Ябчанка повідомив, що спалив свій диплом кандидата медичних наук і закликав інших вчених взяти з нього приклад.