Гетманцев втрачає терпіння через бездіяльність податківців на ринку палива - Куюн

Фото: thepage.ua

У парламенті вичерпується терпіння стосовно податківців у питанні боротьби з ринком нелегального палива. Глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розкритикував фіскалів за брак результатів, повідомляє аналітик Консалтингової групи А-95 Артем Куюн у своїй колонці на сайті Новое время.

"Напередодні Великодня Гетманцев провів в прямому ефірі засідання свого комітету, запросивши для обговорення проблеми паливного ринку представників Мінфіну, Податкової і Фіскальної служб, ДБР, Генпрокуратури, СБУ, МВС і Нацполіції. В результаті це стало публічною демонстрацією слабкості, а, можливо, і відвертого саботажу силовиків", — зазначає Артем Куюн.

На думку Куюна, терпіння щодо податківців в парламенті вже на межі. Це обумовлено відсутністю видимих результатів боротьби з тіньовим ринком палива.

«Або буде результат, або вас не буде на ваших посадах», — Куюн наводить слова глави комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, що були адресовані до фіскалів і силовиків.

За словами Артема Куюна, весь ринок бачить, як щомісяця в Україну заїжджають тисячі тонн октанопідвищуючих компонентів бензину під виглядом безакцизних розчинників, але це абсолютно не можуть або не хочуть побачити в Державній податковій службі.

"У 2020 році компанія «Катма груп», яка постачає паливо в мережу БРСМ, імпортувала 2 000 тон монометиланіліну (ММА) — токсичного октанопідвищуючого компонента, забороненого не тільки в Україні, але і в Європі і США. Цього обʼєму достатньо, аби в кустарних умовах виготовити 200 тис. тонн високооктанового бензину, який вже повністю або частково вироблений і випущений в оборот. Але до цього немає діла ані митниці, ані податковій і фіскальній службам, ані Мінфіну. Дивовижна сліпота", — пише Куюн.

Як повідомлялось раніше, за оцінками експертів Консалтингової групи А-95, ренесанс схем нелегального виробництва нафтопродуктів і махінації при реалізації палива через АЗС вимиє в 2021 році з держбюджету понад 22 млрд грн. І це тільки акциз і ПДВ, тоді як втрати на податок на прибуток, який занижують за допомогою фіктивного споживання нафтопродуктів, зарплатних податках (на нелегальних АЗС «білих» зарплат не платять) та інших не піддаються обчисленню.