Гарантії для України увійдуть у підручники зі світової дипломатії, — Кулеба

Дмитро Кулеба
Фото: El Pais | У світі наразі є лише дві гарантії безпеки

Втрату ядерного арсеналу України керівник МЗС назвав величезною помилкою, яка вплинула на безпеку країни.

Related video

У світі буде сформовано абсолютно інша модель, яка матиме три вимоги, а гарантії Україні увійдуть у підручники з дипломатії. Про це в інтерв'ю виданню "Лівий берег" повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його слловами, сформується абсолютно інший кейс, який здатен зміни ситуацію що гарантій. Така модель включатиме три ключові вимоги. Одна з головних — це військові питання, які включатимуть допомогу.

"Це розуміння безпеки в широкому сенсі", — зазначив міністр.

Другий аспект враховуватиме невдалий досвід Будапештського меморандуму. Кулеба наголосив на тому, що керівництво держави знає, наскільки важлива ця умова.

"Звідси теза про юридично закріплені обовʼязкові гарантії", — додав він.

Керівник МЗС зазначив, що гарантії мають розв'язувати проблему сталості. Це переходить у категорію зобов'язань, довготермінових зобов'язань конкретних держав, незалежно від того, хто який президент.

"Тому, я думаю, що це буде український кейс", — зауважив Кулеба.

Український дипломат пояснив, що у світі наразі є лише дві гарантії безпеки. Він мав на увазі наявність ядерної зброї та готовність інших держав воювати за союзника. Втрату ядерного арсеналу нашою державою він назвав найбільшою помилкою. Членство України в НАТО, на його думку, це найкраща гарантія безпеки України.

Нагадаємо, 24 липня Кулеба закликав світ до відповіді на продовольчий тероризм РФ. Український дипломат закликав усі країни, особливо Африки й Азії, які найбільше постраждали від зростання цін на продовольство, об'єднати зусилля для протидії терору РФ.