"НАТО не готове сказати більше": Науседа розповів, якими будуть підсумки саміту для України

Президенти Литви та України
Фото: Facebook | Президент Литви розповів, чого варто очікувати Україні за підсумками саміту НАТО (ілюстративне зображення)

За словами Ґітанаса Науседи, на заході Альянсу у Вашинштоні союзники підпишуть документ, який стане "мостом від нинішньої ситуації до майбутнього членства". Українська сторона вже погодила текст.

Related video

Президент Литви Ґітанас Науседа розповів, що для України на саміті НАТО у Вашингтоні підготували спеціальний документ, який у майбутньому може вплинути на членство Києва в Альянсі. Це є тим компромісом, який Північноатлантичний блок може запропонувати українцям зараз. Про це повідомляє Delfi.

Ґітанас Науседа також додав, що якби Україна просто зараз стала б членом НАТО, то Альянс був би змушений запустити "п'яту статтю". Йдеться про те, що в разі нападу на члена НАТО — мають допомагати в захисті від агресії всі союзники.

"Сьогодні НАТО не готове сказати більше, ніж уже сказало. Будь-яке зобов'язання за п'ятою статтею означатиме необхідність вжиття заходів тут і зараз. Як це зробити, якщо навіть відправлення військ в Україну поки що є табу в масштабах НАТО", — підкреслив президент Литви.

Нагадаємо, раніше кореспонденти "Голосу Америки" з посиланням на власне джерело в НАТО повідомили, що Альянс спрогнозував, скільки ще років в Україні триватиме війна. За словами чиновника, Росія зможе витримати в режимі військової економіки щонайменше три-чотири роки. При цьому союзники зосереджені на тому, щоб підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Тобто, навіть після 2025 року.

Також раніше колишній начальник генерального штабу Британії заявив, що Іран, Росія і Китай небезпечніші за нацистів 1939 року. На думку військового, НАТО має приблизно шість-десять років, щоб переозброїти свої армії для запобігання нападу на їхню територію. За словами британського генерала, дії РФ, Ірану та Китаю можуть призвести до Третьої світової війни.