Знущання і сексуальні домагання: в Австралії вибухнув скандал з гімнастками

насильство і домагання в гімнастиці
Фото: Gymnastics Queensland | Збірна Австралії з художньої гімнастики

Розслідування Комісії з прав людини показало, що тренери часто використовують авторитарні методи в процесі тренувань, перетворюючись в справжніх диктаторів.

Комісія з прав людини Австралії виявила наявність у сфері гімнастики знущання, сексуальні домагання й жорстоке поводження зі спортсменками. Про це повідомляє BBC.

Гімнастикою, за даними комісії, здебільшого займаються молоді дівчата, що створює середовище з високим ризиком жорстокого поводження, а також закріплення соціальних стереотипів, в тому числі про ідеали краси.

У гімнастиці переважає культ перемоги за будь-яку ціну, пояснює комісія, і це створює ризики для безпеки й добробуту початківців. А більшість тренерів застосовують авторитарний або строго дисциплінарний стиль тренерської роботи.

Гімнастикою не обмежаться: серед висновків, які зробила комісія, вказується необхідність провести незалежні розслідування у всіх видах спорту.

В асоціації Gymnastics Australia заявили, що приймають усі 12 рекомендацій комісії з прав людини, визнають наявність помилок і готові працювати над їх виправленням.

"Гімнастика Австралії беззастережно приносить вибачення всім спортсменкам і членам їх сімей, які зазнали будь-якої форми жорстокого поводження, беручи участь в цьому виді спорту. Ми також дякуємо спортсменам та іншим членам спільноти, які брали участь в процесі перевірки, і визнаємо їх сміливість", — заявили в організації.

гімнастка про домаганнях
Мері-Енн Монктон
Фото: abc.net.au

Мері-Енн Монктон, яка виграла дві срібні медалі на Іграх Співдружності 2014 року, сказала, що боялася поділитися своєю історією, але додала: "У якийсь момент хтось повинен заступитися за спортсменів".

Нагадаємо, в Німеччині змінюють костюми для спортивних гімнасток, щоб нова уніформа не сексуалізувала жіноче тіло.