Парагвай запустив перший супутник, щоб з орбіти відстежити небезпечну хворобу на Землі

Парагвай, супутник, тропічна хвороба, орбіта, Земля
Фото: ISS

Космічне агентство країни вирішило боротися з тропічною хворобою новим методом.

Парагвайське космічне агентство розвернуло свій перший супутник, який допоможе відстежувати крихітного паразита на Землі, що викликає небезпечну хворобу Шагаса. Про це повідомляє SciTechDaily.

Супутник Guaranisat-1 є першим супутником, який був розроблений і виведений на орбіту Парагваєм, його запустили з борту МКС. Країна має великі надії на цей супутник. За оцінками, 8 млн осіб у Мексиці, Центральній Америці і Південній Америці страждають від хвороби Шагаса, яка при відсутності своєчасного лікування може бути небезпечна для життя. Масштабна міграція населення із сільських районів у міста в Латинській Америці та інших частинах регіону збільшили географічне поширення хвороби.

Хвороба Шагаса є тропічною паразитарною хворобою, що викликається комахами, відомими як тріатомові клопи. На останній стадії захворювання спостерігається збільшення шлуночків серця, що в деяких випадках призводить до серцевої недостатності.

Guaranisat-1 є частиною проекту Глобального супутникового спостереження за птахами (BIRDS), підтримуваного Японією і Технологічним інститутом Кюсю. Але також у завдання Guaranisat-1 входить збір даних за допомогою наземних станцій у важкодоступних регіонах.

Парагвайські вчені встановили датчики для виявлення тріатомових клопів, які переносять паразитів, що викликають хворобу Шагаса. Дані з цих датчиків будуть автоматично передаватися через центральний вузол на супутник і завантажуватися наземною станцією для створення карти ризику захворювань. Органи охорони здоров'я можуть використовувати цю карту для визначення профілактичних заходів.

"Хвороба Шагаса вражає особливо вразливі групи населення, у тому числі корінні громади в регіоні, що є серйозною проблемою для громадської охорони здоров'я", — каже один з учасників проекту Адольфо Хара.

За його словами, незважаючи на те, що місія є демонстрацією технологій, вона може принести велику користь за рахунок картування ризиків у широкому масштабі.