Мавпа та пінг-понг. Neuralink Ілона Маска показав нову версію інтерфейсу мозок-машина (відео)

нейрочип, мавпа, Ілон Маск, Neuralink, мозок-машина
Фото: Neuralink

Під час демонстрації тварина з нейрочіпом у мозку змогла грати у відеогру за допомогою сили думки.

Стартап Ілона Маска Neuralink продемонстрував останню версію свого інтерфейсу мозок-машина, який використовує мавпа для відеоігри в Pong за допомогою свого розуму. Про це повідомляє New Atlas.

Востаннє Neuralink імплантував один зі своїх комп'ютерних чіпів у мозок свиней, щоб продемонструвати, як пристрій може записувати нейронну активність тварин. Ці чіпи складаються з масивів електродів, які записують зразки активності нейронів, які потім можуть бути декодовані та перетворені у вхідні команди для різних пристроїв.

Попередні дослідження в цій галузі показали, як інтерфейси мозок-машина можуть використовуватися для керування дронами, протезами кінцівок і планшетами, просто шляхом запису та передавання активності мозку користувача. Однак найбільш разючі досягнення вимагали, щоб мозкові імпланти були приєднані до комп'ютерних систем, аби забезпечити необхідну пропускну здатність для передачі сигналів.

Мета Neuralink і багатьох інших дослідників у цій галузі — розробити повністю бездротову версію, яка надасть людям із паралічем велику свободу.

нейрочип, мавпа, Ілон Маск, Neuralink, мозок-машина
Фото: нейрочип

Консорціум вчених, які працюють над цією проблемою, відомий як BrainGate раніше продемонстрував першу бездротову систему для передавання нейронних сигналів із такою ж пропускною здатністю, що й провідні системи. Система використовує масиви з 200 електродів для збору повного спектру сигналів від моторної кори головного мозку і передавання їх на підключений бездротовий передавач на голові користувача.

Рішення Neuralink під назвою Link прагне використовувати масиви з 1 024 електродів, які реєструють нейронну активність. Для останньої демонстрації технології два з цих електродних масивів були імплантовані в моторну кору мавпи на імʼя Пейджер. Вони записували нейронну активність, коли Пейджер грав у пінг-понг за допомогою джойстика.

Ці дані передавалися кожні 25 мілісекунд за допомогою Bluetooth у програмне забезпечення для декодування, яке пов'язує певні нейронні патерни з бажаними рухами мавпи. Іншими словами, деякі спалахи активності можуть корелювати з рухом джойстика вгору, а інші — з рухом вниз. Згодом програма декодування може передбачити напрямок і швидкість рухів, ґрунтуючись тільки на активності мозку.

Щоб продемонструвати цю можливість, вчені просто відключили джойстик, що дозволило мавпі фізично рухати джойстик, але переміщав ракетку у відеогрі вже мозок мавпи.

Незважаючи на те, що демонстрація Neuralink вийшла разючою, вона як і раніше залишається невеликою сходинкою на шляху компанії. Показаний метод також створює деякі проблеми, оскільки паралізована людина не зможе рухати джойстиком, щоб допомогти побудувати модель активності мозку, пов'язану з його намірами.