Пил з інших світів. Щорічно на Землю падають тисячі тонн мікрометеоритів

міжпланетна пил, мікрометеорити, Земля, пил
Фото: Cécile Engrand/Jean Duprat

Дослідники з'ясували, скільки на планеті осідає міжпланетного пилу.

Щорічно Земля стикається з пилом комет та астероїдів. Частинки міжпланетного пилу проходять через атмосферу планети, і деякі з них досягають поверхні Землі у вигляді мікрометеоритів. Про це повідомляє Phys.org.

Міжнародна програма, яка працює вже протягом 20 років, показала, що за рік поверхні Землі досягають 5 200 тонн мікрометеоритів.

Мікрометеорити постійно падають на нашу планету. Частинки міжпланетного пилу від комет або астероїдів являють собою "пилинки" розміром від кількох десятих до сотих міліметра, які змогли пройти через земну атмосферу та досягти поверхні Землі.

Для збору й аналізу цих мікрометеоритів використовується місце поблизу французько-італійської антарктичної станції Конкордія, розташованої в 1 100 км від Землі Аделі. За час роботи місії було проведено шість експедицій під керівництвом дослідника з Національного центру наукових досліджень Франції Жана Дюпра.

Справа в тому, що станція — ідеальне місце для збору зразків через низьку швидкість накопичення снігу та майже повну відсутність земного пилу.

Минулі експедиції зібрали достатню кількість позаземних частинок (розміром від 30 до 200 мікрометрів), щоб виміряти їх річний потік. Якщо застосувати отримані результати до всієї планети, то загальний річний потік мікрометеоритів складе 5 200 тонн на рік. Такі потоки пилу є головними джерелами позаземної речовини на планеті. Наприклад, річний потік великих метеоритів на Землю становить менше 10 тонн на рік.

Також вчені вважають, що більшість мікрометеоритів, ймовірно, походять від комет (80%), а решта — від астероїдів.

Ця інформація може допомогти вченим краще зрозуміти роль цих частинок міжпланетного пилу в постачанні водою і вуглецевими молекулами молоду Землю.