Непідкупний інспектор: у Швейцарії перевіряти енергокомпанії буде робот-пес (відео)

ANYmal D, робот-пес, робособак, робот, бот
Фото: ANYbotics

Завданням робота ANYmal D буде інспектування потенційно небезпечних для людей зон.

Швейцарська компанія ANYbotics анонсувала вихід на ринок нового автономного чотириногого робота ANYmal. Він поставлятиметься в комплекті з ПЗ, що дозволяє йому інспектувати енергетичні та переробні підприємства, а також працювати в місцях, які для людей вважаються небезпечними.

Про це повідомляє newatlas.com.

Моделі ANYmal D можна доручити обхід об'єкта та перевірку коректної роботи обладнання, що потенційно позбавляє інспекторів-людей від необхідності працювати в небезпечних зонах або важкодоступних місцях. Там, де гусеничні або колісні боти можуть перевернутися або впасти, наприклад, на сходах, робот, що крокує, може легко подолати сходинки, одночасно долаючи пересічену місцевість й уникаючи перешкод.

Новий робот від ANYbotics

Він також може переступати щілини в підлозі, підніматися і спускатися по схилах і рухатися у всіх напрямках. А якщо навіть він полетить шкереберть, то спрацює механізм стабілізації. З боку це виглядатиме так, ніби бот перекидається. Поверхня роботичного пса має захист класу IP67 від пилу та води.

Комбінація 360-градусного LiDAR і ширококутних кольорових камер дозволяє ANYmal D самостійно обходити будинки без участі людини. Творці говорять, що його потрібно тільки провести по маршруту перевірки один раз, після чого апарат зможе повторювати маршрут стільки, скільки буде потрібно, зупиняючись для інспекції обладнання на шляху.

ANYbotics, робот, робопес
Робот-пес від ANYbotics на завданні

На задній панелі робота розміщений пристрій контролю панорами і нахилу з датчиками для візуальних, теплових та акустичних вимірювань. Модуль камери 4K має 20-кратний оптичний зум, який дозволяє боту бачити на великі відстані без необхідності наближатися. Також у комплекті є тепловізійна камера з діапазоном температур від -20 до 500°C, завдяки якій бот відрізнить людину від приладів, стін тощо. Спрямований мікрофон, що записує акустичні вимірювання в звуковому й ультразвуковому діапазоні частот, допоможе визначити на слух, чи правильно працює те чи інше обладнання. Вбудований комп'ютер забезпечить безперервну роботу навіть за умов нестабільного мережевого підключення. А на випадок, якщо роботові-інспектору знадобиться зайти в неосвітлювані приміщення, є світлодіодний прожектор з яскравістю 3 500 люмен, який осяє все навколо.

ANYmal D, робот, бот
ANYmal D спускається сходами
Фото: ANYbotics

Якщо під час обходу, робопес зафіксує будь-які несправності, він надішле попередження в диспетчерську за домогою Wi-Fi або, за бажанням, через модуль 4G/LTE, для подальшого спостереження технічним фахівцем.

ANYmal D призначений для роботи вдень і вночі, і його час роботи становить 90 хвилин на одній зарядці. Коли його бортові батареї починають розряджатися, він може повернутися на док-станцію для підзарядки.

Очікується, що перші боти будуть введені в експлуатацію вже цьогоріч, оскільки кілька клієнтів вже придбали робо-інспекторів.

Раніше ми повідомляли про те, що вчені створили робота-ящірку, щоб краще дослідити Марс.