Гелікоптер Ingenuity отримав офіційний міжнародний позивний

Ingenuity, гелікоптер, NASA, Марс
Фото: Ingenuity

Міжнародна організація цивільної авіації також привласнила позначення марсіанському "аеродрому" в кратері Джезеро.

Літальний апарат NASA Ingenuity тепер не тільки найдорожчий гелікоптер в світі. Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) дала офіційний позивний для Ingenuity і його посадочній площадці на Марсі в кратері Джезеро. Про це повідомляє New Atlas.

Апарат Ingenuity за 85 млн доларів увійшов в історію, коли злетів з дна кратера Джезеро 19 квітня, але все ще виглядав як студентський проект аерокосмічної інженерії, так як не мав офіційного статусу.

Тепер ICAO повідомила, що дала офіційне позначення самому гелікоптеру і місцю його тестових запусків. Перший політ Ingenuity отримав трибуквенне позначення IGY і позивний INGENUITY. Крім цього, місце в кратері Джезеро було позначено як JZRO.

Крім визнання інновацій і досягнень марсіанського гелікоптера, від позивного на Марсі поки немає особливого сенсу. Якби на Червоній планеті був який-небудь інший літак, позначення використовувалися б марсіанської авіадіспетческой службою. Позначення вказували б на те, що Ingenuity працює з урядовим агентством або в рамках міжнародної операції. Крім цього, позначення аеродрому JZRO використовувалося б для планування польотів.

"Країни Ради ICAO надавати високий пріоритет впровадження інновацій, і Ingenuity є прекрасним прикладом того, наскільки швидко розвиваються наші можливості", — завив президент Ради ICAO Сальваторе Скакчітано.