Розміром з футбольне поле: найбільший літак у світі здійснив повторний політ

Stratolaunch, найбільший літак, літак, підлогу аллен
Фото: Stratolaunch

Останній раз Stratolaunch піднімався в небо два роки тому

У небо повернувся Stratolaunch — літак із найбільшим розмахом крил. Востаннє повітряний апарат піднімався в небо два роки тому — 13 квітня 2019. Про це пише Daily Mail.

Двохфюзеляжний і обладнаний шістьма двигунами реактивний Stratolaunch Model 351 здійснив повторний політ напередодні, 29 квітня. При цьому випробування повинні були пройти ще раніше, але постійно відкладалися через погоду.

Stratolaunch, найбільший літак, літак, підлогу аллен
Stratolaunch, вигляд зверху
Фото: Stratolaunch

Літак, чий розмах крил більший за стандартне футбольне поле — 117 метрів, був розроблений фірмою Stratolaunch, заснованою у 2011 році покійним співзасновником Microsoft Полом Алленом.

Після смерті Аллена у 2018 році про долю найбільшого літака нічого не було чутно і багато хто навіть висловлював припущення, що в проекту немає майбутнього, однак політ продемонстрував, що Stratolaunch Model 351 цілком життєздатний.

Спочатку Аллен мав намір використовувати його в ролі літака-носія для космічних супутників. Нові власники літака-гіганта, компанія Cerberus Capital Management, планує використовувати його для запусків багаторазових гіперзвукових дослідницьких апаратів.

Stratolaunch управляє екіпажем з трьох осіб — пілота, другого пілота і бортінженера — які перебувають у правому фюзеляжі, що трохи нагадує управління "Тисячолітнім соколом" з фільму "Зоряні війни".

Другий політ Stratolaunch відбувся на аеродромі в пустелі Мохаве, штат Каліфорнія.