У "хмару" через космос: Google Cloud уклала контракт зі SpaceX на використання Starlink

інтернет, Starlink, супутниковий інтернет

Таким чином, пошуковик має намір конкурувати з хмарним сервісом Amazon.

Підрозділ Google — Google Cloud, — уклав договір з компанією Ілона Маска SpaceX. Згідно з умовами, зазначеними в документі, хмарний сервіс буде використовувати супутниковий інтернет Starlink.

Про це повідомляє видання prnewswire.com.

Відомо, що SpaceX зобов'язується встановити кілька наземних терміналів для прийому сигналів від супутників, що входять в систему Starlink. Ці термінали будуть розташовуватися у деяких центрах обробки даних, що належать Google і територіально розташованих і в США, і в інших країнах. Установки забезпечать підключення до супутникового інтернету і корпоративний доступ до хмарних сервісів. Взаємодіяти термінали будуть з інфраструктурою Google Cloud.

Скористатися благами "космічного" інтернету та хмарних сервісів зможуть як приватні компанії, так і державні установи. Google і SpaceX запевняють, що безпека буде забезпечена на найвищому рівні. Точна дата запуску сервісу поки не називається, але йдеться про другу половину 2021 року.

Нагадаємо, що раніше компанія Microsoft уклала таку ж угоду з SpaceX. Її підрозділ Azure тепер пов'язаний із Starlink через широкосмугову магістраль. Таким чином, і Azure, і Google Cloud можуть конкурувати з хмарним сервісом від Amazon.

Раніше ми повідомляли про те, що Starlink буде доступний скрізь до кінця 2021 року, крім автомобілів Tesla. Ілон Маск заявив, що сервіс повинен стати "повністю мобільним", оскільки це дозволить використовувати його в будь-якому місці і навіть в рухомих транспортних засобах.