Найповільніший землетрус у світі тривав 32 роки, — вчені

Корали, мікроатолли
Фото: R. van Woesik, Y. Golbuu and G. Roff/CC BY-SA 4.0 | Стародавні коралові структури, названі мікроатолами, зберігають геологічну історію Землі

Цей землетрус також був одним із найсильніших, який забрав життя тисяч людей.

Більшість землетрусів триває від кількох секунд до кількох хвилин, але деякі з них будуть відбуватися повільно протягом декількох днів, тижнів або навіть місяців із низькими частотами, які можуть не відчуватися на поверхні. Вчені із Сінгапуру зафіксували найповільніший з коли-небудь виявлених землетрусів, який тривав 32 роки, повідомляє New Atlas.

Землетруси викликають зіткнення двох тектонічних плит, які в кінцевому підсумку досягають точки, коли вони зсуваються. У більшості випадків це зрушення є раптовим, викликаючи вібрації, які можна відчути на поверхні і які можуть стати причиною руйнувань. Але іноді плити пластини рухаються повільніше, виробляючи вібрації, які можна зафіксувати тільки надзвичайно чутливими приладами.

Ці явища повільного ковзання (SSE) зазвичай тривають кілька тижнів, хоча деякі відомі науці тривали до трьох років. Але це ніщо в порівнянні із землетрусом, який зафіксували вчені з Технологічного університету Наньян.

Вчені досліджували деякі незвичайні стародавні коралові структури, відомі як "мікроатоли", біля узбережжя острова Суматра в Індонезії. Ці структури ростуть повільно, забезпечуючи хорошу реєстрацію змін рівня моря і висоти суші в плині часу.

Дослідники виявили ознаки нормальної початкової позиції між 1738 і 1829 роками, коли мікроатоли занурювалися у воду з постійною швидкістю від 1 до 2 мм на рік. Але приблизно в 1829 році швидкість раптово збільшилася до 10 мм на рік. Більш швидке занурення тривало приблизно до 1861 року, що вказує на рекордну 32-літній землетрус із повільним ковзанням.

На жаль, тривалий "підготовчий етап" закінчився землетрусом 1861 року на Суматрі силою 8,5 балів, який забрав життя тисяч людей.

Вчені кажуть, що більш якісний моніторинг цих тривалих SSE одного разу може забезпечити систему раннього попередження про більші землетруси.

Нагадаємо, що в Демократичній Республіці Конго сейсмологи зафіксували 61 землетрус поблизу вулкана Ньїрагонго, що прокинувся.