Запорука щастя. Учені вважають, що короткий робочий день докорінно змінює наше життя

втомлена людина, людина в окулярах
Фото: Pexels

Нове дослідження показало, що менше годин роботи пов'язані з вищим рівнем задоволеності життям.

Related video

Учені назвали й інші фактори, які сприяють вищій задоволеності життям: соціальна інтеграція, соціальна довіра, почуття безпеки та цифровізація, повідомляє PsyPost.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Розмір доходу також впливає на людську задоволеність життям. Як правило, люди з вищими доходами повідомляють про те, що задоволені своїм життям, а ті, хто має менший заробіток, повідомляють про зворотне.

Дослідник Цинлун Шао знайшов цікавий взаємозв'язок між часом, витраченим на роботу, та благополуччям. Попередні дослідження показують, що як чоловіки, так і жінки, які мають партнера, повідомляють про вищий рівень задоволеності життям і благополуччя під час роботи з частковою зайнятістю порівняно з повним робочим днем. Інші дослідження показують, що час, проведений за роботою, корелює зі щастям.

Шао також прагнув вивчити вплив соціальної інтеграції, соціальної довіри, почуття безпеки та цифровізації на задоволеність життям. Вченого цікавив зв'язок між часом, витраченим на роботу, та рівнем доходу. При цьому Шао досліджував задоволеність роботою серед різних професій.

У своєму дослідженні він проаналізував 18 060 відповідей з 10 відповідних опитувань, в яких були поставлені питання про задоволеність життям, змінних робочого часу, здоров'я, соціальну інтеграцію, соціальну довіру, почуття безпеки, цифровізацію, дохід, сімейний стан та іншу демографічну інформацію. Шість різних типів роботи, доданих в аналіз Шао, враховували професії в центральному або місцевому органі влади, освіті й охороні здоров'я, державному підприємстві, приватній фірмі, самозайнятості й "іншій" категорії.

Результати цього дослідження показують, що менше годин роботи корелює з вищою задоволеністю життям. Шао припускає, що це відкриття може бути пов'язане з тим, що людям подобається працювати менше часу, щоб проводити час із сім'єю, і в них залишається час для інших справ. Учений також вважає, що людям у європейських країнах може подобатися працювати менше, тому що більша частина їх заробітку віднімається від їх зарплати як податки і страхові внески для підтримки системи соціального забезпечення.

Дослідник також з'ясував, що робота неповний робочий день позитивно впливає на здоров'я, а хороше здоров'я пов'язане з більшим задоволенням життям. Задоволеність життям також позитивно корелювала з довірою, соціальною включеністю та почуттям безпеки. Щодо доходу, Шао з'ясував, що дохід позитивно корелює із задоволеністю життям, маючи на увазі, що ті, хто працює неповний робочий день і повідомляє про більш високий рівень задоволеності життям, одержують вищий дохід.

Відповідно до попередніх досліджень учений також з'ясував, що задоволеність життям і щастя збільшуються з віком, але водночас зазвичай чоловіки менш щасливі, ніж жінки. Шао з'ясував, що працівники приватних фірм вважають за краще працювати менше годин, щоб досягти більш комфортного та щасливого життя, тоді як між іншими заняттями і бажанням працювати певну кількість часу не було виявлено суттєвого зв'язку, що впливає на відчуття щастя.

Загалом учений побачив, що жінки вважають за краще працювати менше годин на тиждень, ніж чоловіки, що, як правило, дозволяє жінкам почуватися набагато краще. Зрештою, дохід середнього класу значно більше впливав на задоволеність життям порівняно з вищим/багатим класом. Шао припускає, що працівники середнього класу, як правило, повідомляють про комфортніше середовище, ніж працівники вищого класу, оскільки середньому класу потрібен додатковий дохід для отримання бажаного, що може бути гарною мотивацією, яка підвищує викид позитивних емоцій.

Раніше Фокус розповідав, скільки українців зароблятимуть у 2023 році та які зміни відбулися на ринку праці в Україні на тлі війни.