"Пристебніть ремені": авіаринок злітає

Всесвітня пандемія коронавірусу в 2020 році спричинила значні збитки у світових авіакомпаній. Деякі з них навіть опинилися на порозі банкрутства. Якщо оцінювати втрати, наприклад, всіх українських підприємств авіаційної галузі в цілому, то, за підрахунками Авіаційного комітету ТППУ, вони склали до 15 млрд грн.

Разом з тим, експерти прогнозують, що в 2021 році український авіаринок буде "видужувати". Адже, по суті, зараз вже можна літати по всьому світу, крім деяких країн Європи. А повне відновлення світового та українського авіа ринків до рівня 2019 го очікується в 2024 році.

Що зараз відбувається на авіа ринку? Сьогодні авіапасажирів у всьому світі найбільше турбує закриття кордонів. Крім того, люди не відчувають себе в безпеці, тому що бояться заразитися коронавірусів під час поїздки.

У деяких пасажирів є побоювання бронювати квитки через ризик втрати коштів, в зв'язку з захворюванням напередодні подорожі або скасування рейсу через не прогнозованого введення карантинних обмежувальних заходів.

До яких країн сьогодні можна полетіти?

Багато хто помилково думають, що через пандемію коронавірусу авіаподорожі стали недоступними. Насправді сьогодні можна літати по всьому світу, крім певних країн Євросоюзу. Список країн, куди дозволено літати українцям в цілях бізнесу і туризму можна подивитися на офіційному сайті МЗС.

А дізнатися про правила в'їзду в певну країну можна на сайті https://klm.traveldoc.aero/ або https://airfrance.traveldoc.aero/. Просто введіть в пошуковику дату поїздки, ваш напрям і отримаєте базову інформацію про документах для подорожі. Крім того, обов'язково перевірте допустимий тип необхідного тесту умови його проходження, мова і термін дії результату.

На поточний момент найбільший авіаперевізник Європи Air France-KLM з найбільш стабільних напрямків виділяє: Мексику, Кубу, Панаму, Домініканську Республіку, країни Південної Америки, Аруба, Кюрасао, Танзаніію (Занзібар), ПАР і Кенії.

Для прикладу: Air France виконує рейси за маршрутом Київ-Париж і далі по всьому світу через вузловий аеропорт Шарль-де-Голль. Своєю чергою, всі рейси KLM відправляються з Києва в Амстердам і далі по всьому світу через вузловий аеропорт Схіпхол. Зокрема, з Києва щотижня літає 3 рейси Air France в Париж (до кінця літа частота збільшиться до 6 рейсів на тиждень), а також 14 рейсів KLM в тиждень в Амстердам.

Можна забронювати переліт зі знижкою 60 доларів США з Air France-KLM на сайті www.airfrance.ua або www.klm.ua. Знижка поширюється на рейси, що виконуються Air France-KLM по всьому світу, в економ і бізнес класах. Забронювати квиток зі знижкою потрібно до 30.06.2021, а здійснити переліт до 30.01.2022 року. Промо код UKRPROMO21 потрібно ввести на етапі "Оплати" в спеціальному полі "Є купон код або ваучер?" і натиснути "Додати купон код".

Безпека на висоті

Збереження здоров'я під час поїздки дуже важливе питання для всіх пасажирів. Тому, наприклад, компанія Air France-KLM ввела суворі санітарно-гігієнічні заходи в аеропорту, на борту, в зонах посадки й очікування. У салонах всіх літаків ретельної дезінфекції піддаються всі контактні поверхні до і після кожного польоту.

Також перед посадкою на рейс пасажири можуть проходити процедури перевірки стану здоров'я відповідно до вимог місцевої влади. Крім того, при вході в літак пасажирам видається дезинфицирующая серветка. А на далекомагістральних рейсах Air France-KLM — спеціальний гігієнічний набір.

Своєю чергою, максимальну безпеку від різних вірусів забезпечить система циркуляції повітря з високоефективними повітряними фільтрами HEPA, оновлювати повітря кожні 3 хвилини. Вони фіксують 99,99% вірусів і бактерій, включаючи коронавіруси.

До речі, компанія Air France отримала в грудні 2020 року "4 зірки" за свої санітарно-гігієнічні заходи на борту в рейтингу кваліфікації авіаційної безпеки від міжнародної організації повітряного транспорту Skytrax.

Спеціальні умови

2020 рік був непростим для всіх. При цьому варто відзначити, що авіакомпанії робили і роблять все можливе, щоб забезпечити своїм пасажирам спокій і максимальну гнучкість при бронюванні квитків. Тому, скажімо, в Air France-KLM дають можливість змінювати квитки безкоштовно й отримувати повернення в разі скасування польоту. А також можна перенести поїздку незалежно від причини або отримати здаваний ваучер, якщо ви не хочете летіти, або отримати повернення коштів, якщо ваш рейс був відмінений. Причому, навіть напередодні вильоту можна перебронювати куплений квиток або поміняти на ваучер на повернення суми.

Ще всі учасники програми лояльності Flying Blue (де за кожен переліт пасажир отримує Милі та бонуси) зберегли свої привілеї й підвищили свій статус.

Підсумки

Виходячи з прогнозів експертів, світовий та український авіаринки поступово виходять "з петлі". Авіакомпанії не тільки пішли на зустріч своїм клієнтам, а змогли перебудувати свою бізнес-модель роботи, операційну ефективність, і адаптували їх до нових реалій. А також забезпечили безпрецедентні санітарно-гігієнічні заходи для своїх пасажирів.

2021 рік, по суті, є викликом для всіх учасників ринку і може значно його переформатувати. Тому "пристебніть ремені", авіаринок вже злітає.