У Криму погіршилося здоров'я пенсіонерки, яку посадили на 12 років за "шпигунство", — Денисова

Галина Довгопола, політв'язні, крим, пенсіонерка, шпигунство
Фото: novosti123.ru | Галина Довгопола

Окупаційний суд Севастополя засудив 66-річну жінку до 12 років в'язниці за нібито шпигунство на користь України.

Уповноважена з прав людини Людмила Денисова заявила, що у 66-річної українки Галини Довгополої, яку "Севастопольський міський суд" незаконно засудив до 12 років позбавлення волі, за нібито шпигунство, погіршилося здоров'я. Про це Денисова написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, після її етапування із СІЗО Москви в ізолятор Сімферополя, у жінки через загострення хвороби хребта посилився больовий синдром, слабкість у м'язах ніг, зоні тазу та періодично виникає їх оніміння. Крім того, пенсіонерка скаржиться на гіпертонічну кризу через те, що не отримує лікування гіпертонічної хвороби.

Працівники ізолятора, каже омбудсмен, ігнорують прохання надати жінці необхідну медичну допомогу.

Крім того, Галину Долгополову позбавили права оскаржити вирок, що є порушенням статей 6 і 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Денисова звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, щоб пенсіонерці надали медичну допомогу.

Суд окупантів засудив 66-річну Галину Долгополову за нібито збір даних для українських військових. Як заявила окупаційна влада, пенсіонерка збирала дані для України щодо окремого авіаційного полку Чорноморського флоту Російської Федерації. Її засудили до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму.