Не змогли визначити: жінка трагічно померла від коронавірусу після пологів у Харкові

Породілля, Харків
Фото: Скриншот | Породілля Аліна, яка померла в Харкові від коронавірусу

За словами чоловіка, харківські медики упустили момент, коли породіллі стало не вистачати кисню. На щастя, дитину вдалося врятувати.

У Харкові породілля померла в пологовому будинку №2 через ускладнення коронавірусної хвороби. Чоловік жінки на ім'я Дмитро розповів подробиці трагедії в соціальній мережі, передає телеграм-канал "Труха".

11 березня Аліна народила здорову дитину після кесаревого розтину, а 5 квітня померла. На той момент її вже підключили до апарату штучної вентиляції легенів.

За словами харків'янина, у дружини не було супутніх захворювань, її доставили до медзакладу 4 березня на восьмому місяці вагітності. Він поцікавився в президента Володимира Зеленського, чому українська медицина не змогла врятувати життя пацієнтки.

"У мене запитання, як абсолютно здорова мама двох дітей, яка місяць боролася з коронавірусом і йшла на поправку, могла померти в лікарні?", — написав він у соціальній мережі під сімейним фото.

Як розповів Дмитро, жінку госпіталізували через велику вагу дитини (3,4), яка тиснула на діафрагму і заважала мамі дихати. Медики зважилися на кесарів розтин, бо серце малюка стало гірше прослуховуватися. Після операції Аліна прийшла в норму, але через три дні в неї почалася сильна паніка, яка супроводжувалася задухою.

Лікарі списали все на панічні атаки і заявили, що постійно чергують поруч. Дмитро зазначив: відразу після цього звернувся до лікаря-інфекціоніста — той діагностував у пацієнтки пік цитокінового шторму, який не розпізнали в лікарні. Спеціаліст виписав дорогі ліки (2 тисячі доларів за ампулу), які допомогли.

"У неї було велике ураження легень, яке не змогли визначити, оскільки не могли її нікуди перевезти, бо вона була кисневою. У них у будинку був рентген-апарат. Я говорив, що можу дістати переносний, але вони вирішили не ризикувати", — поділився чоловік.

Здавалося, що критичний момент минув, але 4 квітня сатурація в харків'янки знизилася, і вона не пережила ніч, незважаючи на підключення до ШВЛ. Медики заявили чоловікові, що легені пацієнтки перестали сприймати кисень.

"Я не можу звинувачувати лікарів, що вони пр * с **ли момент, коли Аліні стало не вистачати кисню, але в них точно є нестача кадрів. Звідти біжать усі", — прокоментував Дмитро.

Раніше лікарів звинуватили в загибелі 17-річної вагітної дівчини у Львівській області. Львівська прокуратура вважає, що співробітники медустанови кілька годин переводили її з відділення до відділення, але так і не надали необхідну допомогу.