Разумков про санкції проти Медведчука: Будь-яка влада не повинна бути серіалом і її рішення мають відповідати закону

Будь-яка влада не повинна бути серіалом, а будь-які її рішення повинні відповідати закону. Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтервʼю Тетяні Даниленко в програмі "Постаті", коментуючи введення санкцій проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука.

Голова ВР підкреслив, що в законі про санкції зазначено, що вони вводяться лише щодо іноземних громадян, іноземних субʼєктів.

"Що стосується громадян України, то моя позиція була і залишається постійною. Якщо вони громадяни України, то сьогодні у нас в рамках чинного законодавства, в рамках кримінально-процесуального кодексу є багато механізмів для того, щоб притягнути їх до відповідальності. Якщо ми хочемо, щоб це відповідало законам про санкції, то потрібно вносити зміни до Закону про санкції. Але особисто я вважаю, якщо людина-терорист або людина, яка фінансує тероризм, або діє в інтересах держави-агресора, то у нас є багато статей, у тому числі 111 — державна зрада, за якою і потрібно залучати", – зазначив Разумков.

Нагадаємо, після введення санкцій Віктор Медведчук заявити, що "українська влада не гребує ніякими методами у боротьбі з опозицією: особисті репресії, порушення кримінальних справ, тиск на бізнес". Однак політик підкреслив, що він і депутати від "Опозиційної платформи – за життя" "готові жертвувати особистими інтересами заради того, щоб зупинити свавілля команди президента Володимира Зеленського і не дозволити узурпувати владу в країні".