"До кінчиків пальців": у Києві жінку паралізувало після вакцинації CoviShield (відео)

Вакцинація, CoviShield
Фото: Скріншот | Киянка Ольга лікується після вакцинації CoviShield

Киянка перестала відчувати ноги і більшу частину тулуба через три дні після щеплення. Тепер їй необхідне дороге лікування, щоб знову почати ходити.

У Києві 53-річну жінку паралізувало після щеплення вакциною CoviShield (AstraZeneca). Вона розповіла про свій стан у сюжеті "ТСН".

Після вакцинації препаратом CoviShield у киянки Ольги підвищилася температура, а через три дні її схопив параліч. Ось уже майже місяць вона лежить в лікарні і не може рухати своїм тілом нижче рук.

"Я не відчуваю уколів. Я не відчуваю, коли мені до ноги або живота прикладають холодну руку чи гарячу. Від грудей мене паралізувало до кінчиків пальців", — поскаржилася пацієнтка.

Медики діагностували у жінки поліомієліт — запалення спинного мозку, яке провокує інфекція. Вони провели дослідження, однак не знайшли збудник ні в крові, ні в лімфі. В Ольги є шанс стати на ноги лише завдяки дорогому лікуванню.

Для консультації запросили завідувача відділом нейроінфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Павла Дяченка, який висловив таке припущення:

"Я не заперечую звʼязку з вакцинацією лише за тієї умови, що, по-перше, були виключені інші інфекційні агенти. По-друге, час між вакцинацією і початком хвороби".

Як зазначив Павло Дяченко, восени минулого року були наукові публікації про те, що вакцина CoviShield може викликати поперечний мієліт, хоча таких випадків не більше сотні на мільйони людей, прищеплених по всьому світу.

Заступниця директора Київського клінічного госпіталю ветеранів війни Людмила Шипило розповіла, що кожне важке ускладнення після вакцинації вивчає спеціальна комісія — тільки вона може оголосити остаточний діагноз.

Згідно з новим законом, держава повинна виплачувати компенсацію в разі смерті (1,7 мільйонів гривень) або інвалідності (681-908 тисяч гривень) через вакцинацію проти коронавірусу. Поки в Україні не було жодного випадку, щоб постраждалим відшкодували кошти за лікування після невдалого щеплення.

"Поки прецедентів таких не було. Я думаю, що цей шлях триватиме не один місяць. Збирайте чеки про витрати, які у вас були", — порадив лікар-імунолог Федір Лапій.

Нещодавно в Україні 63-річний чоловік помер через 30 днів після вакцинації Covishield. Його смерть зареєстрували, як "несприятлива подія після імунізації", випадок розслідує спеціальна група оперативного реагування Львівської обласної адміністрації.