Енергоефективні проекти YASNO допомагають підприємствам економити 300 млн грн на рік

Для українських підприємств в умовах обмеженості фінансових і часових ресурсів доступним способом скорочення вуглецевого сліду може стати підвищення енергоефективності. Залучити інвестиції в «зелені» енергоефективні проекти дозволяє послуга енергосервісу. Про це розповів директор із розвитку енергоспоставщика YASNO Олександр Онищенко.

«Енергосервіс — це додатковий інструмент залучення фінансування в модернізацію підприємств, оновлення обладнання, підвищення екологічності та безпеки виробництва. Завдяки Енергосервісу підприємства можуть економити від 25 до 90% енергоресурсів для окремих ділянок виробництва і будівель», — зазначив представник YASNO.

«Інвестиції YASNO у 80 енергоефективних проеків для промислових підприємств становлять приблизно 500 млн грн і допомагають клієнтам заощаджувати 300 млн грн витрат на енергоресурси на рік. Термін окупності виконаних проектів становить 2-3 роки. Найбільшого рівня економії в 70-90% електроенергії дозволяє домогтися модернізація систем освітлення у виробничих цехах. У деякі з таких проектів YASNO вклав до 40 млн грн інвестицій, встановлюючи по 3-4 тисячі LED-світильників», — розповів Олександр Онищенко.

Він також перерахував результати застосування й інших технологій: «Установка перетворювачів частоти для насосів і конвеєрів — це приблизно 35-50% економії електроенергії. Використання сучасних компресорів дозволяє зменшити на 38% витрати електроенергії для пневматичного обладнання. Енергоефективні пальники зменшують витрати природного газу на 35%».

«Кожен 1 млн євро інвестицій в енергосервісні проекти здебільшого допомагає скоротити річні витрати електроенергії на 11,5 млн кВт·год. Для порівняння — стільки ж потрібно вкласти, щоб згенерувати 1,2 млн кВт·год «зеленої» енергії на сонячних електростанціях або 3,5 млн кВт·год — на вітроелектростанціях», — розповів Олександр Онищенко.

«Інвестуючи в енергоефективність, ми допомагаємо підприємствам знижувати викиди, підвищувати промислову безпеку та покращувати умови праці для персоналу. При цьому повернення інвестицій отримуємо виключно за рахунок частини досягнутої клієнтом економії», — зазначив представник YASNO.

Нагадаємо, що YASNO поставляє електроенергію і газ, а також пропонує рішення з енергоефективності та електромобільності для 3,5 млн клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Черкаській та Харківській областях.