Україна увійде в paperless-режим 24 серпня, — Зеленський (відео)

зеленский про цифровізації
Фото: Скріншот

Ніхто з державних органів, за заявами президента, не зможе вимагати від громадянина України паперові документи та довідки.

Під час виступу на "Diia Summit 2.0" президент України Володимир Зеленський заявив про те, що в 30-й День незалежності державні органи прийматимуть документи і довідки від громадян в електронному вигляді.

Про це стало відомо під час трансляції.

За словами Зеленського, раніше для отримання різних дозволів потрібно було давати хабарі, а зараз потрібно платити тільки за інтернет.

"24 серпня 2021 року Україна увійде в режим paperless, як ми й обіцяли. Ніяких паперів для державних органів. Ніхто не зможе вимагати від громадянина України "папірці" або будь-які довідки для надання державних послуг. Ми зробимо все, щоб держава без паперу було дійсно не на папері", — заявив президент.

Він додав, що раніше потрібно було обійти 10 кабінетів для однієї довідки, а тепер — 1 сайт. Раніше було 50 довідок у чергах, а зараз — 3-4 кліки в телефоні. Зараз в Україні кожен другий ФОП реєструється онлайн, а раніше, за словами Зеленського, таких реєстрацій налічувалося лише 5%.

Під час виступу президент зазначив, що Україна стала першою країною в світі, де цифрова версія паспорта має таку ж силу, як і паперова.

Відео з тайм-кодом

Нагадаємо, у процесі презентації Дія 2.0 були представлені нові функції в додатку: реєстрація ФОП за секунду, зміна прописки, а також низка інших нововведень.