Водогін Запоріжжя-Марганець будують цілодобово у максимальному темпі: 72 із 77 км уже прокладено - Autostrada

Фото facebook.com/Autostrada
Фото facebook.com/Autostrada

В Autostrada розповіли, як будують водогін Запоріжжя-Марганець.

Related video

Компанія Autostrada проклала 72 з 77 км водогону Запоріжжя-Томаківка-Марганець, який зводять "з нуля" після підриву Каховської ГЕС росіянами на початку червня поточного року. Про це компанія повідомила на своїй сторінці в Facebook. В компанії долали, що щодня зводять до 2 км водогону.

"Підрив Каховської ГЕС залишив без води майже 700 тисяч українців. Це колосальна проблема, яку потрібно вирішити максимально оперативно. Autostrada будує магістральний водогін на ділянці Запоріжжя-Томаківка-Марганець загальною довжиною майже 77 км. Цей об’єкт має забезпечити водою жителів громад Дніпропетровщини. Поки що люди змушені щодня чекати в чергах на цистерни з водою, які привозять сюди із Запоріжжя у спеціальні пункти видачі", — йдеться в повідомленні.

В Autostrada зазначають, що промисловий водогін будується з нуля. "Це дуже складний об’єкт, ланки якого проходитимуть через сільськогосподарські угіддя, під водою та автомобільними дорогами. Наразі наша команда вже проклала 72 км траси. Триває монтаж склопластикових труб. Труби великого діаметра, виготовлені із армованого скловолокном поліефіру", — зауважили в компанії.

Використання саме таких труб у цьому проєкті є найбільш оптимальним рішенням, додають в Autostrada. Труби витримують тиск до 32 атмосфер, легкі, довговічні та швидко монтуються. "Щоб стикувати дві труби, потрібно максимум 10-15 хвилин. Щодня наші працівники монтують 2 км труб", — сказано в повідомленні.

"Також проєктом магістрального водогону передбачено встановлення 6 насосних станцій та камер перемикання. Роботи на будівництві водогону ведемо цілодобово у максимальному темпі, щоб вже за кілька місяців забезпечити жителів Дніпропетровщини водою", — підсумовують в Autostrada.