ПВК "Вагнер" може стати основним партнером із навчання військових Білорусі, — ISW

ПВК "Вагнер", найманці ПВК "Вагнер", вагнерівці
Фото: reform.by | Вагнерівці навчають білоруських військових

"Вагнерівці" можуть замінити російських військових у навчанні білоруської армії. Пригожин і тисячі його бойовиків перебувають у Білорусі після невдалого збройного заколоту в РФ.

Related video

Інститут вивчення війни 31 липня опублікував інформацію про те, що приватна військова компанія "Вагнер" може замінити російських військових як основного партнера білоруських збройних сил із навчання. Про це йдеться в аналітичному звіті ISW.

Власник групи російських найманців Євген Пригожин і тисячі його бойовиків перебралися в Білорусь після невдалого збройного заколоту в Москві.

Відтоді на території республіки для бойовиків було створено табір, у якому проходять підготовку білоруські військові.

Міністерство оборони Білорусі оголосило 30 липня, що найманці "Вагнера" провели навчання на рівні роти з невказаними елементами кількох білоруських механізованих бригад.

"Навчання включали "тактичні маневри поспішної піхоти" і були зосереджені на приховуванні сил від ворожих БПЛА та координації між ротами, взводами та відділеннями", — йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Повідомляється, що в них також фігурувала "білоруська піхота, яка проводить загальновійськовий штурм за підтримки танків і артилерії".

"Примітна нова роль групи Вагнера в навчанні на рівні компаній у Білорусі", — додали в ISW. За спостереженнями військових аналітиків, білоруські військові зазвичай проводять такі навчання з російськими інструкторами та покладаються на російських спеціалістів щодо планування будь-яких навчань за участю кількох бригад, у яких поки що не спостерігалося участі найманців "Вагнера".

Експерти вважають, що "вагнерівці" можуть "спробувати замінити успадковані відносини російсько-білоруських підрозділів".

Нагадаємо, 1 серпня повідомлялося, що Білорусь хоче укласти з Іраном угоду про виробництво БПЛА Shahed. Міністри оборони двох країн напередодні підписали угоду про військове співробітництво. Аналітики не виключають, що під час переговорів топчиновники також обговорювали закупівлю і виробництво озброєння.

Також напередодні в мережі з'явилася інформація про те, що Пригожин відкликав із відпустки всіх найманців ПВК "Вагнер". Російські найманці будуть змушені прибути на полігони Білорусі за наказом голови формування.