З Facebook викрали дані 533 млн користувачів

Facebook, витік даних, кібербезпека, мережа, користувачі
Фото: Sean Gallup

У мережу витекли номера телефонів, дати народження, повні імена, адреси електронної пошти та інша інформація про користувачів популярної платформи з 106 країн.

Експерти компанії Hudson Rock, що спеціалізується на кібербезпеці, виявили витік з мережі персональних даних 533 млн користувачів Facebook з 106 країн. Йдеться про номери телефонів, повних іменах, датах народження, місцезнаходження користувачів, ідентифікатори соціальної мережі, а також адреси електронної пошти.

Про це повідомляє Business Insider.

За словами технічного директора Hudson Rock Аарона Гела, витік такого роду може представляти цінну інформацію для кіберзлочинців, які використовують особисту інформацію людей, щоб видавати себе за них або обманювати їх для передачі облікових даних.

"База даних такого розміру, що містить персональні дані, безумовно, призведе до того, що зловмисники скористаються даними для спроб злому або шахрайських дій, використовуючи методи соціальної інженерії", — пояснив експерт.

Видання пише, що весь набір даних був безкоштовно розміщений на хакерському форумі, що робить їх доступними для всіх, хто має елементарні навички роботи з персональними даними.

"Всі 533 млн записів в Facebook просто витекли безкоштовно. Це означає, що якщо у вас є обліковий запис в Facebook, досить імовірно, що номер телефону, використаний для цього облікового запису, став відомий", — написав Гел в Twitter.

Видання відзначає, що в мережу витекли дані 32 млн користувачів із США, 11 млн користувачів з Великобританії, 6 млн — з Індії.

Гел зазначив, що з точки зору безпеки Facebook мало що може зробити, щоб допомогти користувачам, які постраждали від злому, оскільки їх дані вже знаходяться у відкритому доступі. У той же час, він додав, Facebook може попереджати користувачів, щоб вони зберігали пильність на випадок можливого витоку.

"Люди, котрі реєструються в такій поважній компанії, як Facebook, довіряють їй свої дані, і Facebook (повинен) ставитися до цих даних з великою повагою", — сказав Гел.

Нагадаємо, це не перший масштабний витік даних користувачів соціальної мережі Facebook. У грудні 2019 року у відкритому доступі виявилися особисті дані власників більш 267 млн акаунтів. Вкрадена база містила імена та номери телефонів користувачів. База даних була доступна для скачування на одному з хакерських форумів.