У штаті Юта зобов'язали майбутніх батьків оплачувати половину витрат у зв'язку з вагітністю

США, Юта, Закон, Вагітність, Біологічний батько, витрати
Фото: kutv

Згідно з новим законом штату, у випадку спірного батьківства, оплата не проводиться, поки воно не буде доведеним.

Законодавці американського штату Юта прийняли закон, згідно з яким біологічні батьки зобов'язані сплатити половину витрат по вагітності матері їхньої дитини.

Про це повідомляє SBC News.

Губернатор Юти Спенсер Кокс підписав відповідний законопроект, який отримав широку підтримку з боку законодавців штату.

Тепер майбутній батько дитини зобов'язаний покрити 50% страхових внесків та медичних витрат матері під час вагітності.

Згідно з новим законом, у випадку спірного батьківства, оплата не проводиться, поки воно не буде доведеним.

У законі також вказується, що якщо мати зробить аборт без згоди біологічного батька, він не несе матеріальної відповідальності, за винятком випадків, коли аборт необхідний для запобігання смерті матері або якщо мати була вагітна у результаті згвалтування або інцесту.

Деякі критики вважають, що цей закон не захистить жінок, а навпаки, може посилити жорстоке поводження з ними, оскільки домашнє насильство має тенденцію до ескалації під час вагітності.

За даними Американського коледжу акушерів і гінекологів, близько 324 тисяч вагітних жінок щорічно піддаються жорстокому поводженню в Сполучених Штатах.

Аналітик громадської політики штату Юта Габріелла Арчулета вважає, що прийнятий закон, імовірно, буде корисний тільки заможнішим жінкам або тим, у кого є багаті партнери, тому що він не бере до уваги високу вартість судових позовів, якщо хтось із майбутніх батьків відмовиться платити.

Деякі борці за права жінок також задаються питанням, чи дійсно цей захід відповідає потребам жінок.

Катріна Баркер, прес-секретар служби планування сім'ї, заявила, що підтримує надання жінкам більшої фінансової підтримки, але сказала, що не вірить, що закон знизить кількість абортів, оскільки їх вартість набагато менша порівняно з вихованням дитини.

"За великим рахунком, мати дитину і виростити її — це набагато більше грошей", — сказала Баркер.

Активісти, які виступають проти абортів, схвалили закон. Голова коаліції штату Юта за заборону абортів Меррі Бойака висловила надію, що він призведе до зниження числа абортів.

"Все, що ми можемо зробити, щоб підтримати жінок у цих обставинах, це допомогти їм мати можливість народити своїх дітей, бути впевненими у своєму виборі та відчувати підтримку з боку інших", — сказала Бойака.

Нагадаємо, Сенат американського штату Алабама схвалив заборону на практично будь-які аборти, за винятком випадків, якщо вагітність несе пряму загрозу здоров'ю жінки.