До 200 євро за поїздку. Мальта буде платити туристам за відпочинок в країні

коронавірус, карантин, нафта, туризм, аеропорт, фото
Фото: orderofmalta.int | аеропорт Мальти

Розмір заохочувальних виплат залежить від категорії готелю і його місця розташування.

Прагнучи відродити свою туристичну галузь і випередити конкуруючі напрямки, Мальта запропонує іноземним гостям до 200 євро кожному, якщо вони приїдуть цього літа в країну на строк не менше трьох днів. Про це повідомило Reuters

Міністр туризму Клейтон Бартоло оголосив про ці виплати, заявивши, що більшість карантинних обмежень, як очікується, в країні буде знято до 1 червня.

За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму, туристична індустрія прямо або побічно складає понад 27% економіки Мальти, але цей сектор сильно постраждав від пандемії COVID-19. У 2019 країну відвідали 2,7 млн іноземних туристів, але в 2020 році турпотік впав на 80%.

Бартоло сказав, що туристи, що бронюють проживання в пʼятизірковому готелі, отримають від Управління по туризму Мальти 100 євро, а готель збільшить цю суму до 200 євро. Ті, хто вибере чотиризірковий готель, отримають в цілому 150 євро, а ті, хто бронює тризірковий готель, отримають 100 євро.

Розмір виплат збільшиться на 10%, якщо бронювання здійснюється в готелях, розташованих на невеликому мальтійському острові Гозо.

Влада розраховує, що стимулюючі виплати отримають близько 35 000 чоловік.

Зараз на Мальті найвищий рівень вакцинації проти коронавірусу в Європейському союзі, одну дозу отримали 42% дорослих.

У країні різко скоротилася кількість нових випадків COVID-19, відсоток позитивних результатів тестів знизився до 2,6%. Уряд закликає ЄС ввести паспорти вакцинації для полегшення поїздок.

Бартоло також повідомив, що він веде переговори про заохочення поїздок з Великою Британією, жителі якої становлять зазвичай третину туристів в цій колишній британській колонії.

На сайті українського МЗС так говориться про умови тимчасового вʼїзду на Мальту:

  • по прибуттю до Міжнародного аеропорту Мальти кожна людина повинна заповнити декларацію, де повинна бути вказана інформація про її переміщення протягом останніх 30 днів;
  • кожен буде проходити через спеціальний сканер для вимірювання температури, а під час перебування в будівлі аеропорту потрібно бути в захисній масці.

Нагадаємо, в жовтні минулого року уряд Мальти ввів обовʼязковий повсюдний масковий режим на тлі нового сплеску випадків зараження на коронавірус. За порушення правил були встановлені штрафи в розмірі від 50 до 100 євро. За словами премʼєр-міністра Роберта Абела, уряд готовий збільшити розмір штрафів, якщо обовʼязкові норми не будуть дотримуватися. Він добив, що "життя має продовжуватися для всіх, але кожен повинен вести себе відповідально".