Більше 85% населення за тиждень. В Бутані пройшла блискавична кампанія по вакцинації від COVID-19

Бутан, вакцинація, коронавірус, COVID-19
Фото: бутан вакцинация

У країні за сім днів встигли прищепити від коронавірусу більшу частину дорослого населення.

У королівстві Бутан за тиждень було вакциновано від коронавірусу більше 85% дорослого населення. Про це повідомляє The Economist.

Провести настільки швидку вакцинацію країні допоміг жорсткий карантин, продуманий план вакцинації, а також рекомендації буддистських ченців.

Перші партії вакцини від COVID-19 в королівство були доставлені з Індії ще в січні 2021 року, але тоді кампанію з вакцинації вирішили відкласти. Справа в тому, що першої партії не вистачило б на все населення, а Бутан вирішив не вибирати, кого варто прищеплювати першим. Тому королівство дочекалося поки Індія зможе надати додаткові дози.

У підсумку, влади Бутану змогли впоратися за тиждень, уникнувши довгої кампанії по вакцинації. За настільки короткі термін вдалося прищепити всього 800 тис. людей. Подібних показників в світі зміг досягти лише Ізраїль, де кампанія по вакцинації почалася в грудні 2020 року, а також на Сейшельських островах.

За даними видання, почасти такий план був введений під впливом буддистських ченців. Після отримання перших вакцин, влада Бутану звернулася до ченців за порадою, як краще розподілити дози. Останні порадили почекати кілька місяців, а саму першу дозу щеплення ввести жінці, яка народилася в рік Мавпи. Першою в Бутані була щеплена Нінде Демі.

Через те, що влада вирішила на два місяці відкласти кампанію з вакцинації, це дозволило скласти щільний графік і швидко прищепити більшу частину громадян.

Крім цього, влада Бутану ввела жорсткий карантин, створила спецзагін "Вартові світу", які допомогли зі створенням і укомплектуванням більше 1 200 станцій вакцинації в країні.